РОС КАУНТИ ЧЕКА ПРОТИВНИКА У ФИНАЛУ: Ближи се расплет луде завршнице сезоне шкотског Чемпионшипа

О. М.

19. 05. 2023. у 11:37

ПАРТИК ТИСЛ и Ејр јунајтед играју овог петка од 20.45 прву утакмицу полуфинала плеј-офа за попуну шкотског премијершипа. Победника овог дуела чека Рос каунти који је 1. екипа Премијершипа директно у финалу.

Партик је после фуриозног финиша и само једног пораза у последњих 13 кола завршио лигашки део Чемпионшипа на четвртом месту, само захваљујући бољој гол-разлици од Гринок мортона. Затим је у полуфиналу као од шале прошао преко Квинс парка који је већи део сезоне био на једном од прва два места у Лиги. "Пауци" су у прва три лигашка сусрета лако излазили на крај са "чичком", а онда су у последњем лигашком и у два меча доигравања примили укупно 12 голова од истог противника, по четири на сваком.

Партик је у серији од осам утакмица без пораза, а на шест од тих осам мечева пало је четири или више голова. Једна од две на којима је било мање голова је и реми са Ејр јунајтедом на Фирхилу (1:1) пре нешто више од месец дана.

Пошто је Ејр као другопласирани тим Чемпионшипа директно ушао у полуфинале плеј-офа, није играо меч од петог маја када је са 2:1 савладао Инвернес и у лудој завршници Лиге изборио плеј-оф, иако је врло лако могло да се деси да заврши као пети. Да не буде тако побринуо се Марк Макензи голом у 90. минуту након што је седам минута раније Шоу донео изједначење домаћима. Да је остало 1:1, директно у полуфинале ишао би Квинс парк, а у четвртфиналу би се састали Партик и Гринок.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&2+ (квота 1,65)