ДЕРБИ ЗАЧЕЉА НА СИТИ ГРАУНДУ: "Шумари" беже са дна, пораз би означио дефинитиван крај за "свеце"

О. М.

08. 05. 2023. у 10:00

НОТИНГЕМ форест дочекује екипу Саутемптона у 35. колу енглеске Премијер лиге.

ДЕРБИ ЗАЧЕЉА НА СИТИ ГРАУНДУ: Шумари беже са дна, пораз би означио дефинитиван крај за свеце

Док гостима преостаје само теорија да изборе опстанак, домаћи тим би победом у овом дербију зачеља значајно поправио своје шансе, а чак би и бод био довољан да прескочи Лидс и изађе из зоне испадања.

Нотингем је тренутно 18. на табели са 30 бодова, колико имају и 17. Лидс јунајтед који је већ одиграо свој меч 35. кола у коме је поражен са 2:1 од Манчестер ситија и 16. Лестер који данас гостује Фуламу. Саутемптон је последњи на табели са 24 бода, док се између "светаца" и "шумара" са 29 бодова сместио Евертон.

Форест је у последњих десетак минута против Брентфорда у прошлом колу испустио три бода. Водили су "шумари" од краја првог полувремена голом Данила, али су преокренули Ајван Тони, бизарним голом из слободног ударца када се лопта од главе голмана Кејлора Наваса одбила у мрежу, односно Џош Да силва шутем у буквално последњем тренутку утакмице. Драму је повећало већање ВАР судија да и је асистент код Да силвиног гола био у офсајду, али коначна одлука је ишла у корист "трешњица".

На сличан начин изгубио је и Саутемптон, с тим што је њукасл после много мање драме стигао до преокрета и победе од 3:1.

Нотингем је тако пропустио прилику да веже две победе, након што је у 33. колу изненадио Брајтона са 3.1. Претходно су "шумари" намучили и Ливерпул, држали 2:2 до 70. минута, чиме су показали да ова јтим има "шлифа" за Премијер лигу, али оно што највише забрињава навијаче и менаџера Купера је лоша одрана. Јесте доласком Кејлора Навас а на позајмицу из Пари Сен Жермена крајем јануара та последња линија појачана, али недовољно. Екипа није успела да сачува мрежу ни на једној од последњих 13 утакмица, тачније од победе 1:0 над Лидс јунајтедом почетком фебруара.

Нотинегем је од октобра прошле године изгубио само два премијерлигашка меча на сити граунду - оба у последњих месец и по дана - од Њукасла 1:2 и од Манчестер јунајтеда 0:2. Црвени ђаволи су крајем јануара победили и у Лига купу 3:0.

За Саутемптон би пораз овде, уз евентуалну победу Лестера над Фуламом, значио дефинитивну селидбу у Чемпионшип.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој

новој апликацији.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&0-2 (квота 2,18)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44