ШАЛКЕ СЕ УЗДА У ТРАДИЦИЈУ: Мајнц не одустаје од Европе, али га чека паклени распоред до краја

О. М.

05. 05. 2023. у 10:27 >> 10:27

МАЈНЦ је домаћин Шалкеу у сусрету 31. кола Бундеслиге који може да скроји табелу с оба краја.

профимедиа

Иако је поразом од Волфсбурга протеклог викенда значајно умањио своје изгледе да избори пласман у евро-купове, Мајнц још има шансе да то и оствари, док је Шалке победом над Вердероm увећао своје шансе да остане у лиги.

Поменута утакмица против Волфсбурга (0:3) прекинула је Мајнцов низ од 10 утакмица без пораза и готово угасила њихове наде да ће завршити међу првих шест. Била је то прва утакмица изабраника Боа Свенсона у којој нису успели да затресу мрежу противника, још од паузе изазване одигравањем Светског првенства у Катару. Вердер је питање победника решио у 23 минута, од петог до 28. првог полувремена, головима Борнауа и двоструког стрелца Винда.

Тиме су играчи Мајнца просули млеко које су дали победом над Бајерном у претходном колу, али ништа још није изгубљено, пошто седми Волfсбург бежи само бод, а шестопласирани Леверкузен само три.

Треба напоменути да у случају да Лајпциг освоји Куп, у Лигу конференција иде седмопласирана екипа, док ће Ајнтрахт, који је иначе девети на табели учинити све да он освајањем овог трофеја избори другу визу у Лиги Европе, што би аутоматски значило да у Лigu konferencija иде шестопласирани тим.

Проблем за Мајнц представља распоред до краја, пошто у последња четири кола их чека и дуел баш са Ајнтрахтом, али и са Борусијом из Дортмунда која води неизвесну трку за шампионску титулу са минхенским Бајерном.

Далеко од тога да ће Шалке бити лак противник, не само зато што су и "рударима" бодови неопхoдни у борби за опстанак, него и стога што је на њиховој страни традиција. Мајнц више од четири године није победио екипу из Гелзенкирхена а успео је то само једном у последњих десет сусрета.

Победа над Вердером након преокрета (2:1) и то головима у 81. и 92. минуту показала је да су играчи Шалкеа не само пребродили тежак пораз од Фрајбурга, рунду раније, него и да су спремни да се током 90 минута уздигну, али тај меч ипак је одигран пред френетичном домаћом публиком на "Ауфшалке арени", док  су у гостима "рудари" скупили само осам бодова i pо томе су трећи са дна табеле, а по броју постигнутих голова на страни, само седам, убедљиво су последњи.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој