ОДБРАНА ТРОФЕЈА НА ВЕЛИКОМ ИСПИТУ: Вележ без навијача и са минималном предношћу гостује Жељи у реваншу полуфинала Купа

О. М.

19. 04. 2023. у 11:23

ЖЕЉЕЗНИЧАР дочекује Вележ у реваншу полуфинала фудбалског Купа Босне и Херцеговине.

EPA-EFE/FEHIM DEMIR

"Рођени" су у првој утакмици у Мостару остварили минималну победу резултатом 1:0 голом Сикала у седмом минуту. Та утакмица имала је "предигру и треће полувреме". Пошто је стадион Вележа у фази реконструкције, навијачи Жеље нису хтели да буду смештени у "кавезу", због чега су утакмицу бојкотовали. У међувремену је ФС Босне и Херцеговине наложио "рођенима" да гостујућим навијачима обезбеде адекватне услове, али било је већ касно пошто "манијаци" нису дошли у Мостар.

Као последица свега, Жељо је одлучио да забрани Вележовим навијачима да присуствују реваншу, на шта је реаговала управа Мостараца одлуком да и њени чланови бојкотују овај меч. Најгоре од свега је то што су Жељо и Вележ клубови који још из времена СФРЈ негују сјајне односе, које су наставили и у самосталној БиХ, тако да се поставља питање шта би било да је реч о непријатељским клубовима.

Вележ, који овог пролећа игра одлично на свим фронтовима, брани пехар Купа освојен прошле године у финалу против Сарајева. То је први трофеј "рођених" у Купу од самосталности БиХ, док су два пута освајали Куп СФРЈ (1981. и 1986). Жељезничар је шестоструки освајач Купа БиХ, а последњи пут славио је у овом такмичењу 2018. године.

Прошлог октобра у оквиру босанске Премијер лиге Жељо је на свом терену савладо Вележ са 2:0. Вележ је трећи на табели Премијер лиге са 41 бодом на месту које води у Лигу конференција, док је Жељо пети са два бода мање.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој