НЕ ОЧЕКУЈТЕ МНОГО ГОЛОВА У ТОСКАНИ: Емполи и Леће имају исту бољку ове сезоне - неефикасност

О. М.

03. 04. 2023. у 09:05

ЕМПОЛИ дочекује Леће у претпоследњој утакмици 28. кола италијанске Серије А.

Фото Profimedia

Не цветају руже данашњем домаћину, који је у серији од осам утакмица без победе а четири последње у том низу били су порази.

Истина, само је лидер и готово сигурни будући шампион Наполи успео да победи екипу Паола Занетија са више од једног гола разлике у том периоду (2:0), али чињеница је да се фудбалери Емполија нису радовали од средине јануара, када су везали две победе - над Сампдоријом и Интером. После ове друге, остварене на Ђуепе Меаци (0:1, голом Балданзија) нико није очекивао да ће кола кренути низбрдо.

Због свега тога, Занетију се дрма столица и све су гласније најаве његове скоре смене. Заправо је млади стручњак "већ виђен" као нови тренер Торина, који се спрема да се захвали Ивану Јурићу.

Попут свог данашњег домаћина и Леће је везао четири пораза, али је на табели у нешто горој позицији јер има бод мање и само две позиције на табели деле "ђалоросе" од испадања.

Против Лећеа је традиција која каже да су само два пута победили у последњих десет међусобних сусрета. Екипа Марка Баронија ове сезоне боље игра у гостима, где је освојила 15 од 27 бодова, али на стадиону ''Карло Кастелани'' никада није победила.

Сада би им победа донела скок на 14. место јер би осим Емполија прескочили и Салернитану која је у недељу одиграла нерешено са Специјом. Али, за победу су потребни голови, а фудбалери Лећеа нису нашли пут до противничке мреже 376 минута или пуне четири утакмице и још 16 минута оне последње на којој су дали гол (два, тачније), у победи над Аталантом на гостовању пре месец и по дана.

Уз Леће и Емполи је једна од најнеефикаснијих екипа Серија А. Оба данашња ривала постигла су по 24 гола, мање од њих имају на конту само Верона, Сампдорија и Кремонезе, три екипе које се налазе у зони испадања.

У првом делу сезоне било је 1:1. Емполи је повео голом Парисија у 23. минуту, а изједначио је у 40. Стрефеца. Послењи пут када су се састали у Тоскани, било је то у Серији Б пре две године, Емполи је после преокрета стигао до победе од 2:1.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&0-2 (квота 2,08)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44