"РОСОНЕРИ" СЕ ВРАЋАЈУ НА ПОБЕДНИЧКИ КОЛОСЕК: Златан стартер први пут после годину дана?

О. М.

18. 03. 2023. у 16:28 >> 16:28

ФУДБАЛЕРИ Милана гостују Удинезеу у 27. колу италијанске Серије А.

РОСОНЕРИ СЕ ВРАЋАЈУ НА ПОБЕДНИЧКИ КОЛОСЕК: Златан стартер први пут после годину дана?

"Росонери" долазе на "Фриули" у не баш најбољем расположењу, после две утакмице без победе у шампионату Италије, али и сазнања да ће се у четвртфиналу Лиге шампиона састати са Наполијем, кога само чудо може спречити да се окити "скудетом".

Милан је освојио само бод против Салернитане након што је изгубио у Фиренци, а Удинезе је победом (1:0) у Емполију прекинуо серију од седам утакмица без тријумфа.

Миланези су после ремија у режији голмана Салернитане Гиљерма Очое који је чинио чуда на голу, само захваљујући чињеници да је Рома на Олимпику поражена од Сасуола задржали позицију која води у Лиги шампиона. Удинезе је тренутно десети, са три бода заостатка за седмом позицијом, која ће у случају да Јувентус не освоји Куп Италије, водити у Лигу Конференција.

Сусрет ових екипа у првом делу сезоне завршен је победом Милана од 4:2. гости су повели у другом минуту, домаћин преокренуо до 15. минута. Изједначење је стигло у надокнади првог полувремена, а "росонери" су у другом делу разбили отпор "зебри".

У прошлој сезони оба сусрета завршена су поделом бодова 1:1, а Удинезе нема победу на последњих 11 међусобних окршаја.

Удинезе је екипа која ове сезоне има највише нерешених у Серији. "Зебре" су од 26 досадашњих кола 11 пута играли нерешено, а седам од тих 11 ремија остварили су на свом "Фриулију". Милан је највише од свих екипа (16 пута) играо 3+, а само на утакмицама градског ривала Интера пада више голова у просека (3:2,9).

Стрелац гола против Салернитане Оливије Жиру нема право наступа данас због жутих картона, а његово место у стартној постави могао би после више од годину дана да заузме Златан Ибрахимовић који се недавно вратио али је само три пута улазио у игру са клупе. Швеђанин је ових дана добио позив за за национални тим и ако заигра у квалификацијама постаће најстарији репрезентативац у историји своје земље.

Уколико се Стефано Пиоли не одлучи да му укаже поверење место у шпиц напада повериће Дивоку Оригију или ће један из двојца Рафаел Леао/Анте Ребић заиграти офанзивније него иначе.

Андреа Сотил већ дуже време не може да рачуна на Ђерарда Деулофеуа и Енца Ебоса, али нема других кадровских проблема.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 2,25)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44