АТЛЕТИКО ЈЕ У ОЗБИЉНОЈ ФОРМИ: Гризман воли да игра против Валенсије

О. М.

18. 03. 2023. у 18:52 >> 18:52

МАДРИДСКИ Атлетико дочекује Валенсију у утакмици 26. кола шпанске Ла лиге.

"Јорганџије" су изразити фаворити у овом сусрету. Изабраници Дијега Симеонеа у понедељак су савладали Ђирону минималним резултатом, а стрелац је био резервиста Алваро Мората у првом минуту надокнаде. Био је то тек други пораз Ђироне на свом терену у последњих девет утакмица.

"Слепи мишеви" су после серије од шест везаних пораза, у последње три утакмице остварили две победе. Између прошлонедељног тријумфа над Осасуном и победе над Реал Сосиједадом пре три седмице, уметнуо се пораз од лидера првенства Барселоне. Све три ове утакмице решене су са по једним голом, а тако је било и јесенас у Валенсији, на првом сусрету ових екипа када је Атлетико голом Антоана Гризмана у 66. минуту однео сва три бода са ''Местаље''.

Француском интернационалцу лежи Валенсија против које је постигао 11 голова у каријери, што је његов најбољи скор против било ког клуба против којег је играо.

Прошле године у Мадриду дуел ових тимова донео је једну од највећих "лудница" сезоне. Валенсија је водила после првих 45 минута са 0:2, головима Мусе и Дура. Куња је смањио на 1:2 у 64. минуту, а лудница је настала у зауставном времену другог полувремена, када су "јорганџије" преко Корее и Хермоса дошле до преокрета.

Откако је некадашњи сјајни везиста Валенсије а раније и Атлетика, Рубен Бараха, преузео Валенсију, све четири утакмице "слепих мишева" решене су једним поготком, уз по две победе и пораза.

Валенсија на победу против Атлетика чека од 2014. године за које време су одиграли 16 утакмица, а на тријумф над "јорганџијама" у Мадриду од 2011. Ове сезоне су у гостима везали пет пораза у свим такмичењима, а осам утакмица без победе у Ла лиги. Само је Кадиз постигао мање голова на страни од Валенсије (шест према осам).

С друге стране, Атлетико је на Метрполитану изгубио само једну од 11 последњих утакмица, било је то у 16. колу против Барселоне.

Дијего симеоне за овај меч неће моћи да рачуна на повређене Регилона и Мандаву.

Рубен Бараха ће на гостовању Атлетико по први пут откад је преузео екипу на рапсолагању имати Единсона Каванија. Најбољи стрелац Валенсије са пет голова био је ван строја од 15. минута утакмице против Атлетик Билбаоа када је замењен због повреде.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&3+ (квота 2,38)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10