ПАРТИЗАН ИЗАШАО ИЗ ТУНЕЛА: Парни ваљак жели репризу из Лучана

Н.П.

17. 03. 2023. у 14:36 >> 14:36

ЦРНО-БЕЛИ дочекују Радник из Сурдулице у првом мечу 27. кола националног шампионата.

Трећа срећа за Игора Дуљаја на клупи Партизана! После пораза и ремија у два прва меча на месту тренера првог тима, бивши ас је са црно-белима уписао првенац и то на тешком гостовању против Младости у Лучанима 3:0. Голове за госте из Београда су постигли Светозар Марковић, Квинси Мениг и Бибрас Натхо, чиме су свакако у одређеној мери олакшали свом тиму борбу за друго место.

Парни ваљак сада има 54 бода, два више од ТСЦ-а који заузима треће место у Супер лиги Србије.

Сурдуличани су на свом терену одиграли без голова у прошлом колу са Јавором из Ивањице, иако су у првих 20 минута имали четири добре шансе. Јак темпо, слаба реализација и ново разочарање за Радник, који је много хтео, а мало учинио у судару са пуленима Младена Додића, једним од директних ривала у борби за опстанак. Па је и после 26. кола националног шампионата клуб из јужне Србије остао закуцан на зачељу табеле.

Знали су домаћи фудбалери, видело се то по уводним минутима, али нису знали како против голмана гостију Страхиње Манојловића, који је на седмој утакмици у дресу Ивањичана трећи пут успео да сачува мрежу нетакнутом и тако продубио голгетерски пост Милана Макарића, који је имао две најбоље прилике, али је остављен да чека повратнички првенац у Сурдулици. На крају 0:0 уз много бољи Радник у првом и конкретнији Јавор у другом полувремену.

Изабраници Славољуба Ђорђевића су апсолутни аутсајдери у Хумској, пошто су изгубили сваки од последњих девет међусобних дуела.

У минулом домаћин је славио у Сурдулици резултатом 2:0. Стрелци за црно-беле били су Бибрас Натхо и Квинси Менинг.

Партизан је коначно изашао из тунела тријумфом у Лучанима, тако да очекујемо од парног ваљка да крене са серијом позитивних резултата у наставку првенства како би сачувао друго место на табели. Квота на кец је јако мала и саветујемо да је обавезно појачате головима.

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&Д2+ (квота 1,42)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 12:46