СИТИ ОДРАЂУЈЕ ПОСАО НА ''ЕТИХАДУ'': Лајпциг није без шансе
ХОЛАНД и дружина дочекују ''црвене бикове'' у реваншу осмине финала Лиге шампиона.
FOTO: AP/Tanjug
На првом сусрету пре три недеље било је 1:1. Сити је доминирао у првом полувремену, стварао шансе и повео преко Ријада Мареза, али у другом делу слика на терену је била потпуно другачија. Лајпциг је храбро напао, није се уплашио и то му се исплатило у 70. минуту када је хрватски репрезентативац Јошко Гвардиол поравнао резултат.
Манчестер је велики фаворит вечерас, а и генерално је по кладионицама фаворит број један за освајање Лиге шампиона, тако да ће притисак бити на страни домаћина.
Пеп Гвардиола је у својој седмој сезони на челу Ситија и освојио је све што је могао сем Лиге шампиона и делује да ове сезоне има одличну прилику да донесе ''ушати'' трофеј на ''Етихад''.
Његови изабраници се налазе у одличној форми и уписали су четири везане победе након ремија у Лајпцигу, последњи тријумф остварили су пре три дана када су били бољи од Паласа са 0:1. Сити води велику битку за титулу у Премијер лиги са Арсеналом који му бежи пет бодова, али очекује их још један међусобни дуел, тако да ће завршница првенства бити јако занимљива.
Са друге стране, Лајпциг је за викенд савладао Борусију Менхенгладбах и тако одржао корак за водећим Бајерном који му бежи седам бодова. Што се тиче Лиге шампиона, у групи ''Ф'' је заузео друго место, иза првопласираног Реала и баш није имао среће на жребу. Ипак, гост је пре три недеље показао да може да се носи са ''грађанима'' и Марко Розе ће желети да види слично издање од својих момака на ''Етихаду''.
Пеп Гвардиола ће имати пун ростер на располагању, причало се о повреди Фодена, али млади Енглез је започео меч против Паласа за викенд тако да се очекује да вечерас буде на располагању некадашњем фудбалеру Барселоне.
Велики проблем за госта десио се пре 11 дана када су повреде против Дортмунда зарадили Нкунку и Шлагер који ће највероватније пропустити вечерашњи сусрет. Поред њих Розе неће моћи да рачуна на Диалоа и Гулашија.
Верујемо да ће Сити доминирати поседом и нападати током читавог меча, сматрамо да Лајпциг неће моћи да издржи притисак ''грађана'' и да ће се Манчестер пласирати у наредну фазу.
Препоручујемо
ШАМПИОН ТРАЖИ ФОРМУЛУ ЗА ТРИЈУМФ: Мицић и саиграчи јуре последњи воз!
14. 03. 2023. у 08:56
ИНТЕР У ПОРТУ БРАНИ МИНИМАЛАЦ: "Змајево гнездо" је ове сезоне пало само два пута
14. 03. 2023. у 16:44 >> 16:44
ХРВАТ ЈЕ ДОБИО ОТКАЗ! "Стршљенови" губе корак за водећима
14. 03. 2023. у 14:01 >> 14:01
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПАНИКА У СВЕТУ ТЕНИСА! Јаник Синер након колапса завршио на кардиологији, лекари крију резултате
Јаник Синер озбиљно је забринуо тениски свет након шокантне елиминације у другом колу Ролан Гароса.
09. 06. 2026. у 08:48
ФРАТАР ИЗ МОСТАРА ЗГРОЗИО ЦЕО РЕГИОН! "Лаж је да се Босна и Херцеговина пласирала на Светско првенство"
Светско првенство у фудбалу у САД, Мексику и Канади само што није почело, а прва утакмица између Мексика и Јужне Африке заказана је за 11. јун. Како то обично бива пред велике спортске смотре, фудбал је постао главна тема свих генерација, али пажњу јавности је, уместо спортских прогноза, привукла једна оштра и неочекивана изјава из Мостара.
09. 06. 2026. у 10:05 >> 11:32
КАО ГРОМ ИЗ ВЕДРА НЕБА! Новак Ђоковић оде у Америку!
Новак Ђоковић је повукао изненађујући потез!
09. 06. 2026. у 07:07 >> 08:03
Коментари (0)