МИТРОВИЋ УБАДА ПЧЕЛИЦЕ? Време је за прекид поста!

О. М.

06. 03. 2023. у 14:21 >> 14:21

ФУДБАЛЕРИ Фулама гостују Брентфорду у дербију западног Лондона, који се игра у оквиру 26. кола Премијер лиге. Биће то први премијерлигашки сусрет ових екипа на стадиону Брентфорда.

У првом делу сезоне одиграли су спектакуларан меч на Крејвен котиџу који је голом у 90. минуту решио Александар Митровић. Фулам је головима Рида и Палиње водио 2:0 већ у 20 минуту, али су "пчелице" изједначиле преко Норгарда у 45. и Ајван Тонија у 71. минуту, да би српски голгетер донео три бода "колибарима", у последњим тренуцима меча.

Последњи сусрет у Брентфорду имали су у осмини финала Лига купа 2020, када је пред празним трибинама услед пандемије коронавируса, Брентфорд био убедљив - 3:0, головима Форса и двоструког стрелца Бенраме. Ниједан од њих двојице није више у Брентфорду, Форс је члан Мидлсбороа, а Бенрама Вест Хема.

Брентфорд у овај меч улази као екипа са тренутно најдужом активном серијом без пораза - од октобра 2022. забележио је пет победа и шест нерешених, али и са бременом које им је поставио најбољи стрелац тима Ајван Тони. Некадашњи носилац рекорда у броју голова у једној сезони Чемпионшипа, који му је преотео Александар Митровић, прекршио је правила Премијер лиге о забрани клађења и чека га, по неким најавама, драконска казна.

Брентфорд је тренутно девети, са четири бода мање, али и две утакмице мање од седмопласираног Фулама, а с обзиром на то да је Манчестер јунајтед освојио Лига куп, а упркос недељној катастрофи од Ливерпула, "црвени ђаволи" и даље имају све изгледе да се пласирају у Лигу шампиона - или бар Лигу Европе - то значи да ће седмо место водити у Лигу конференција, што овом дербију западног Лондона даје додатни значај, јер победнику практично доноси шест бодова, три које ће он освојити и три које ће конкурент за место у Европи изгубити.

Фулам је прошле недеље против Лидса изборио четвртфинале ФА купа у коме ће му противник бити Манчестер јунајтед, али ће у односу на тај меч бити ослабљен неиграњем ове сезоне кључног играча везног реда, Жоаа Паљиње који од данас почиње да служи два меча суспензије због картона. Менаџер "котиџерса" Марко Силва истакао је пред данашњи сусрет да има решење за одсуство Португалца, али није изнео конкретно име замене.

Том Черњи је други важан шраф у Силвиној формацији који ће изостати са дербија, због повреде чланка, а њега би могао да замени Саша Лукић, српски репрезентативац који је у мечу против Лидса одиграо свих 90 минута.

Силва неће моћи да рачуна ни на Кебана који се још опоравља од повреде Ахилове тетиве, као ни на Лавина Курзаву због повреде колена. У екипи Брентфорда сви су здрави осим голмана Стракоше.

Фулам је ове сезоне 17 пута играо против тимова који су у том тренутку били испод њега на табели Премијер лиге и има импресиван скор - 11 победа, пет нерешених и само један пораз. Брентфорд никад у Премијер лиги није изгубио меч када је први повео (17 победа и четири ремија).

Александар Митровић и Ајван Тони постигли су по четири гола против екипа из Лондона ове сезоне, бољи од њих двојице у том сегменту је само Хари Кејн са осам.

НАШ ПРЕДЛОГ: 3+ (квота 1,95)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36