''ГРИФОНИ'' ЈУРЕ ЕКСПРЕСАН ПОВРАТАК У ЕЛИТУ: ''Вукови'' брину бриге о опстанку

В.М.

06. 03. 2023. у 08:45

ЂЕНОВА дочекује Козенцу на стадиону ''Луиђи Ферарис'' од 20:30.

ГРИФОНИ ЈУРЕ ЕКСПРЕСАН ПОВРАТАК У ЕЛИТУ: Вукови брину бриге о опстанку

Домаћин је у променљивој форми, може се рећи да је Фрозиноне скоро па осигурао титулу јер има двоцифренту залиху бодова у односу на најбиже пратиоце и остаје да се види ко ће заузети друго место које директоно води у Серију А. Главни фаворит је Ђенова, која се тренутно налази на тој позицији. Козенца је у озбиљном проблему, игра доста слабо током читаве сезоне, последња је на табели и заостаје четири бода за Перуђом која је први тим испод црте.

Ђенова је на последњих пет лигашких утакмица уписала две победе, исто толико ремија и пораз од Парме. Прошлог викенда у веома тврдој утакмици ремизирала је са Каљаријем резултатом 0:0. ''Грифони'' су прошле сезоне испали из Серије А и сада јуре ескпресан повратак у њу. Налазе се на одличном другом месту са 47 освојених бодова, али морају освојити три бода како не би дозволили трећепласираном Барију да их претекне.

Домаћин је играо променљиво у првом делу сезоне, али све се променило када је Алберто Ђилардионо засео на клупу уместо Блесина средином новембра. Светски првак из 2006. године показује да је квалитетан тренер и начинио би велики успех када би своју чету увео у елиту.

Након серије слабих резултата, Козенца је у прошлом колу коначно славила. Губила је од Ређине до саме завршнице меча, али Насти је са два гола у судијској надокнади донео три важна бода свом клубу. ''Вукови'' имају циљ да до краја сезоне барем дођу до 17. места, ако не могу до директоног опстанка, јер та позиција води у плеј-аут. Изабраници Вилијама Вијалија су убедљиво најгори гости у Серији Б, на 13 утакмица ван свог стадиона покупили су мизерних шест бодова што је најмање у читавој лиги.

На обрачуну ових тимова у деветом колу виђена је голеада у првом полувремену када је после 45. минута било 1:2 за Ђенову. ''Грифони'' су смирили темпо у наставку утакмице и освојили три бода.

Очекујемо да видимо офанзиву домаћина од првог минута, Ђенови је битно да брзо поведе како не би ушла у нервозу, верујемо да ће то успети да учини и тако освојити три бода пред својим присталицама.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 2,00)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36