ЛУКА ЈОВИЋ ЈЕ ПРОРАДИО! Емполи је сада на нишану српског голгетера

М.Т.

19. 02. 2023. у 10:29 >> 10:30

ФИОРЕНТИНА је без тријумфа већ пет кола.

Убедљив тријумф против Браге у шеснаестини финала Лиге конференција, дао је крила фудбалерима Фиорентине који ће данас од 15 часова у оквиру 23. кола Серије А дочекати Емполи на стадиону ''Артемио Франки'' и покушати да прекину низ од пет утакмица без победе у италијанском шампионату.

Можда у Серији А, Фиоретнина није у бог зна каквој форми, али је у Европи одиграла фантастичан меч у четвртак и са 4:0 славила против Браге у Португалу уз два гола Луке Јовића. Тај резултат даје ''виоли'' прилику за миран реванш и наставак пута ка евентуалном трофеју уз шансу и у Купу Италије где Фиорентине игра у полуфиналу против Кремонезеа.

Тим Винћенца Италијана окренут је куп такмичењима јер у Серији А мало шта може да уради. Без победе је у последњих пет кола, тачније има само један реми уз четири пораза, а у претходном колу је изгубила од Јувентуса са 1:0. Тим из Фиренце тренутно је на 14. позицији са 24 бода, седам више од Вероне, првог тима испод црте и тријумф би био пожељан како би Италијанова екипа што пре отклонила сваку сумњу око опстанка.

Емполи има сасвим солидну сезону, пошто је доживео само један пораз од почетка године на седам мечева од Роме уз четири ремија и две победе. У прошлом колу је Емполи успео да стигне до ремија против Специје у судијској надокнади меча иако је губио са 2:0, а већ од 21. минута био и са играчем мање, мада су и гости остали са десеторицом у другом полувремену. Тим Паола Занетија тренутно је на 12. позцији са 27 освојених бодова, три више од Фиорентине и на добром је путу да пребрине бригу око опстанка, али ће за то ипак бити потребан позитиван резултат у Фиренци.

Тренер Фиорентине Винћенцо Италијано за меч против Емполија има прилично добру кадровску ситуацију пошто због повреда не може да рачуна само на Јосипа Брекала и Рикарда Сотила. Италијано је пред меч против Браге направио пет измена у саставу, а једна од њих био је Лука Јовић који је постигао два гола и вероватно тиме обезбедио себи место стартера за Емполи.

Нешто више кадровских проблема пред ову утакмицу има тренер Емполија Паоло Занети пошто ће у Фиренцу отпутовати без повређених Матије Дестра и Лоренца Тонели, док Фабијано Паризи мора да паузира једану утакмицу због црвеног картона добијеног у мечу са Специјом. Алберто Граси је такође још један потенцијали изостана у тиму Емполија због повреде, али постоји шанса да ипак буде у тиму.

Фиорентина и Емполи потпуно су изједначени што се тиче учинка у последњих десет међусобних мечева пошто оба тима имају по четири остварене победе, док су два меча окончана нерешеним резултатом. Управо је први меч у сезони ових тимова завршен ремијем без голова на стадиону ''Карло Кастелани'' у Емполију.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,73)

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59