"ГОЛУБОВИ" ЗНАЈУ СА ПАРТИЗАНОМ: "Црно-бели" ваде флеке после невероватног пораза

Н.П.

19. 02. 2023. у 09:04

ИЗАБРАНИЦИ Гордана Петрића гостују екипи Спартака у Суботици у мечу 22. кола Супер лиге Србије.

ГОЛУБОВИ ЗНАЈУ СА ПАРТИЗАНОМ: Црно-бели ваде флеке после невероватног пораза

Фудбалери Младости ГАТ су направили сензацију у Хумској и савладали екипу Партизана са 4:0, у оквиру 21. кола националног шампионата. Низао се шок за шоком на стадиону "црно-белих" који током читавих 90 минута нису успели да заиграју опасније против једног од најлошијих тимова у лиги. Већ после 11 минута гости су водили са великих 2:0. Први гол је мајсторија Гала, али за наредни је директно крива одбрана Партизана.

Дал Бело Фагундес је увећао вођство свог тима, а до краја првог полувремена није било промене резултата. Није било ништа боље ни после одмора, домаћин је наставио са потпуно безидејном игром у нападу. Младост је искористила практично сваку грешку "црно-белих" и већ на старту другог полувремена повела са 3:0. Фејса је скривио пенал у 52. минуту, а капитен Новосађана Новица Максимовић је био неумољив.

Поново су фудбалери новајлије у лиги искористили грешку одбране, успели да организују добар напад, а великих и коначних 4:0, доноси Немања Милић. Изабраници Гордана Петрића су тренутно другопласирани тим на табели са 46 бодова, чак 14 мање од лидера и вечитог ривала Црвене звезде.

Фудбалери Спартака улазе у дуел након два узастопна пораза у пролећном делу сезоне. Суботичани су прво изгубили од Чукаричког у Београду 3:1, затим од Јавора у Ивањици минималним резултатом. Пулени Љубише Дунђерског након 21. кола заузимају 14. позицију Супер лиге Србије уз 18 прикупљених бодова и оствареном гол-разликом 16:29.

Популарни "голубови" су и минулом међусобном дуелу шокирали "црно-беле" у Хумској и савладали их minimalnim rezultatom. Једини гол на мечу постигао је Лука Бијеловић у 86. минуту сусрета.

"Парни ваљак" је у прошлом колу доживео велику бруку. Партизан ако данас киксне на "Градском стадиону" у Суботици може да се опрости од титуле првака. Тренер Петрић је имао мало времена да одмори своју екипу, јер су "црно-бели" срединим недеље играли прву утакмицу шеснаестине финала Лиге конференција где су били бољи од молдавског Шерифа минималним резултатом. Свакако пред фудбалерима из Хумске је императив победе и предлажемо да одиграте чисту двојку.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,43)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36