БОЛОЊА БИ ДА СЕ УКЉУЧИ У БОРБУ ЗА ЕВРОПУ: Може ли фењераш до прве победе?
КРЕМОНЕЗЕ долази на стадион ''Ренато Далара''.
ФОТО: ЕПА
Болоња је прошлог викенда уписала прву победу у другом делу сезоне и сада има прилику да се тријумфом на данашњем сусрету укључи у борбу за неко од места које води у Европу. Кремонезе је преко недеље шокирао све избацивши Наполи из Купа Италије и покушаће да искористи добру атмосферу у екипи да забележи прву победу у Серији А ове сезоне.
Домаћин је прошле недеље након преокрета савладао Удинезе са 1:2. ''Зебре'' су повеле поготком Бета, али су у наставку Сансоне и Пош донели важна три бода ''црвено-плавима''.
Болоња је 11. на табели са 22 бода, али има шест бодова и меч мање од управо Удинезеа који заузима седмо место које води у Лигу конференција. Изабраници Тијага Моте су преко недеље завршили своје учешће у Купу Италије. На ''Олимпику'' их је Лацио савладао минималним резултатом, а једини гол постигао је Фелипе Андерсон у 33. минуту.
Кремонезе игра јако лоше и зацементиран је за дно табеле Серије А. У досадашњем току сезоне забележио је седам ремија и чак 11 пораза. Гост је примио чак 32 гола и најгора је одбрана лиге уз Сампдорију. Управа клуба је након прошлонедељног пораза од Вероне уручила отказ Алвинију и довела Давиде Балардинија који је одмах показао резултате. ''Тигрови'' су на шок свих савладали првопласирани Наполи у осмини финала Купа Италије. Било је 2:2 у регуларном делу, тако је остало и након продужетака, а пенале је боље изводио Кремонезе и на тај начин је забележио невероватан подвиг. Гост се нада да сада може да ухвати залет и покуша да освоји неке бодове и тако да себи шансу да се бори за опстанак.
Ова два тима су се последњи пут сусрела давне сезоне 2005/2006. када су наступали у Серији Б. Обе утакмице коју су тада одиграли завршене су нерешеним резултатом.
Домаћин ће бити без Арнаутовића, Бањолинија, Десилвестрија, Бонифација и Сансона док је пок знаком питања Гари Медел.
Балардини не може да рачуна на Кирикеша, Радуа и Аћелу.
Очекујемо добру утакмицу, Болоња воли да игра на голове ове сезоне и верујемо да ће то бити случај и вечерас против ''црвено-сивих''.
НАШ ТИП: I1-3&II1-3 (квота 2,05)
Препоручујемо
ИНТЕР ДОЧЕКУЈЕ ТРАДИЦИОНАЛНО ЛАКОГ ПРОТИВНИКА: Гост је непоражен у наставку Серије А
23. 01. 2023. у 09:50
МИТРОВИЋ ПРОТИВ КЕЈНА! Фулам победом може до места које гарантује Лигу Европе
23. 01. 2023. у 19:56 >> 19:56
ФЕНЕР ОДРЖАВА КОРАК ЗА ГАЛАТОМ: Фењераш не би требао да представља изазов
23. 01. 2023. у 09:04
Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.
30. 04. 2026. у 19:38
Трансфер земљотрес! Арсенал хоће да купи фудбалера Црвене звезде, милиони стижу на Маракану?! (ВИДЕО)
Фудбалски клуб Црвена звезда могао би овог лета да забележи историјски трансфер и заради "џак пара".
30. 04. 2026. у 18:07
Иран је јутрос био запањен, а сада је Трамп у шоку! Ово уопште није очекивао
Док још траје крхко примире, које је прекинуло напад на Иран започет од стране САД и Израел (чиме су изазвали и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију), и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... А сада у први план долази и евенутално (не)учешће Ирана на Светском првенству у фудбалу, у коме су и Сједињене Америчке Државе један од домаћина. Али и Канада - која је приредила прави скандал.
30. 04. 2026. у 18:41
Коментари (0)