НАНТ ПОДИГАО ФОРМУ У НАСТАВКУ СЕЗОНЕ: Лиону неопходна победа над ''канаринцима''

М.Т.

11. 01. 2023. у 11:34

Гостима само три бода држе прикључак за места у еврокуповима.

НАНТ ПОДИГАО ФОРМУ У НАСТАВКУ СЕЗОНЕ: Лиону неопходна победа над канаринцима

Фудбалери Нанта ушли су добро у наставак сезоне и могли би да продуже серију добрих резултата вечерас од 19 часова када на свом стадиону ''Де Ла Божар'' дочекају Лион у 18. колу француског шампионата.

Форма Нанта дефинитвно је у узлазној путањи. ''Канаринци'' су у серији од четири меча без пораза, а само један меч су изгубили од последњих десет одиграних. Од повратка са мундијалске паузе Нант је у шампионату ремизирао са Троа без голова, да би у претходном колу савладао минималним резултатом Оксер, а у трећој рунди Купа Француске савладао је са 2:0 Виро.

Серија добрих резултата Нанта донела је ''канаринцима'' напредак, мада се нису превише удаљили од зоне испадања. Нант је тренутно на 15. позицији са 17 освојених бодова, четири више од Бреста, првог тима који се налази испод црте. Овај меч им је прилика да се попну ка средини табеле, а код куће су поражени само једном у осам мечева.

Лион је у првом колу по наставку сезоне савладао Брест и Лоран Блан се надао да би његов тим могао да уђе у серију добрих резултата, али је уследио хладан туш у претходном колу пошто је Клермон остварио минималан тријумф. Успео је Лион да се подигне после тог пораза и у трећој рунди Купа Француске савлада Мец.

Лион мора да оствари победу против Нанта како му не би превише одмакли тимови који су на позицијама које доносе пласман у европска такмичења. Бланов тим тренутно је на осмом месту са 24 бода, девет мање у односу на топ пет и више не сме себи да дозволи киксеве ако жели излазак у Европу.

Антоан Комбаре морао је да изведе из игре у утакмици купа Николаса Палоа већ у првом полувремену и њега неће бити против Лиона. Самјуел Мотусами неће играти због жутих картона, а због повреде нема ни Гора Манвељана. Мотусамијев изостанак могао би да значи и први старт у првенству за Лохана Дусеа. У Лиону неће бити због повреде Хусема Уара, као ни Мало Густа и Енрикеа, док би мога да буде у тиму Дејан Ловрен који је стигао у клуб прошле недеље.

Лион је тај који је усшенији у међусобним сусретима ова два тима, тачније у последњих десет. Лион је уписао шест победа у односу на две Нанта, а две утакмице су завршене нерешеним резултатом. Рачунајући сва такмичења, Нант нема победу против Лиона у пет последњих мечева.

НАШ ТИП: X2&2+ (kvota 1,70)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24