ТРИ ГОЛА СУ ВЕЛИКА ПРЕДНОСТ: Олимпијакос у реваншу оверава пролаз у четвртфинале купа

М.Т.

11. 01. 2023. у 10:03

ПИРЕЈЦИ су савладали у првом мечу Атромитос са 4:1.

Фудбалери Атромитоса вечерас од 20 часова дочекаће на свом стадиону ''Перистери'' екипу Олимпијакоса у реванш мечу осмине финала Купа Грчке. ''Неустрашиви'' имају само минималне шансе да прођу у четвртфинала пошто је Олимпијакос у првом мечу остварио тријуфм са 4:1.

Атромитос и Олимпијакос су први меч одиграли пре скоро месец дана, тачније 15. децембра, а домаћин је тада пружио одличан отпор у првих 45 минута после којих је било 1:1. Међутим, Пирејци су додали гас у другом полувремену и постигли још три гола за убедљиву победу.

У Купу Грчке Атромитос је стартовао од шеснаестине финала и уз доста потешкоћа успео да је прође. Атромитос је у претходној рунди савладао Астерас са 3:1, али тек после продужетака јер је било 0:0 после 90 минута. Ипак, чини се да ће ту бити и крај Атромитоса у такмичењу у којем је највећи успех екипа тренера Криса Колмана постигла играњем финала у две сезоне узастопно 2010/2011. и 2011/2012. када су губили у борби за трофеј од АЕК-а и Олимпијакоса.

Пирејци су готово сав посао око пласман у четвртфинале завршили том победом од 4:1 у првом мечу, али нема сумње да тренер Мичел неће дозволити својим играчима било какво опуштање. Олимпијакос је такмичење и почео од осмине финала и делује да ће лако прескочити ту препреку.

Што се форме тиче, навијачи Пирејаца немају разлога да брину пошто Олимпијакос већ 11 мечева у свим такмичењима нема пораз, а од почетка године савладао је Јоникос и Волос у Суперлиги Грчке без примљеног гола. Прошле сезоне је Олимпијакос заустављен у полуфиналу Купа Грчке пошто је бољи био после продужетака ПАОК, а Пирејци су последњи трофеј у купу освојили 2020. Атински црвено-бели су најтрофејнији тим у купу са 28 титула уз 13 изгубљених финала.

И погледа на међусобни скор између ових тимова даје јасан статус фаворита Олимпијакосу. Пирејци су у последњих десет утакмица против Атромитоса остварио осам победа, док је Атромитос славио само једном и то у пријатељском мечу, док је један завршен нерешеним резултатом. У Купу Грчке су се ова два тима састајала три пута у претходних 11 година и Олипијамос је успешнији, од добијеог финала 2012, па до елиминације Атромитоса у још два наврата.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,58)

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 13:13

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 12:24

НИЈЕ ТАЈНА... Фудбалски савез Србије се огласио поводом ситуације са репрезентативцем наше земље пред ЕУРО 2024

"НИЈЕ ТАЈНА..." Фудбалски савез Србије се огласио поводом ситуације са репрезентативцем наше земље пред ЕУРО 2024

Фудбалска репрезентаација Србије ће учешћем на ЕУРО 2024 чији је домаћин овог лета Немачка први пут од 2000. бити део Европског првенства, а један важан члан наше националне селекције, Немања Гудељ, "бије битку" да после незгодне повреде - дође у прилику да заигра на шампионату "старог континента".

29. 04. 2024. у 13:28