ПОБЕДНИК НОСИ СВЕ: Аустралија и Данска бију битку за преостало место у осмини финала
''Кенгури'' у знатно бољој ситуацији.
FOTO: AP/Tanjug
Француска је сигуран путник у осмину финала из групе "Д", а за једно преостало место у овој групи Аустралија и Данска играће данас од 16 часова у последњем колу на стадиону ''Ал Јануб'' у Ал Вакри.
После убедљивог пораза на старту од Француске са 4:1, иако су први повели, Аустралијанци су успели у другом колу да савладају Тунис и тако дођу до три бода и знатно боље позиције у односу на вечерашњег противника у последњем колу. Тријумф против Туниса био је за ''кенгуре'' тек трећи на Светским првенствима, а први још од 2010. и победе против Србије на Мундијалу у Јужној Африци.
Проблем за тим селектора Грејема Арнолда могла би да буде традиција против европских селекција пошто је Аустралија поражена у осам од последњих 11 мечева против репрезентација са Старог континента. Са Данцима су Аустралијанци играли и на претходном Светском првенству у Русији такође у групи, а тада је било 1:1 и био је то једини бод за ''кенгуре'' на том Мундијалу. Добра ствар за Аустралију је што јој против Данске осим победе одговара и реми, што ипак скида одређен притисак са леђа Арнолдовог тима.
Данска је одиграла фантастичне квалификације за Светско првенство у Катару, али нису успели на Мундијалу да покажу све што их је красило током квалификационих утакмица. Против Туниса су на старту одиграли 0:0, да би од Француске изгубили и сада им преостаје само једно против Аустралије, а то је победа, јер у сваком другом сценарију неће успети да обезбеде пласман у осмину финала. Данци имају разлога за оптимизам пошто су на последњих пет учешћа на Светским првенствима, четири пута успевали да обезбеде пласман у елиминациону фазу, а то им није пошло за руком само у Јужној Африци 2010. године.
Селектор Аустралије Грејем Арнолд у претходном мечу против Туниса није могао да рачуна на повређеног Натанијела Еткинсона који је добио ударац против Француске, а пошто га је Франа Карачић добро заменио у тријумфу против Туниса, Арнолд вероватно неће правити никакву промену за Данску. Каспер Хјулманд остао је до краја турнира без Тома Дилејнија који је повредио колено у првом колу против Туниса, што је довело до промене формације Данске уласком Микела Дамсгарда, а промена неће бити по том питању ни против Аустралије.
Репрезентације Аустралије и Данске одиграле су до сада четири међусобна дуела, а ово ће бити други узастопни на Светском првенству. Данци су остварили два тријумфа, док су Аустралијанци једном славили и један сусрет завршен је нерешеним резултатом.
Препоручујемо
ПЕТРЕСКУ НА НЕЗГОДНОМ ГОСТОВАЊУ: Повратник ће скупо продати кожу актуелном шампиону
30. 11. 2022. у 10:35
САУДИЈЦИ ИМАЈУ ВЕОМА ДОБРУ ШАНСУ: Мексиканци не зависе само од себе
30. 11. 2022. у 14:23 >> 14:23
ХАОС! Партизан се сели, разлог је - Динамо Загреб!
Најновије вести из света спорта су сасвим несвакидашње, а иако је Србија у питању, односно Партизан, и те како на најновију одлуку утичу и навијачи из Хрватске, али и Грчке и Аустрије.
23. 12. 2025. у 14:17
ЈУЧЕ СТИГАО ДЕЈАН СТАНКОВИЋ, А ДАНАС... Црвена звезда са две вести обрадовала "делије"
ДЕЈАН Станковић се вратио у Црвену звезду. Овог понедељка је званично започео његов други мандат на клупи црвено-белих, а шампион Србије је дан потом саопштио две вести везане за новог/старог тренера клуба с Маракане.
23. 12. 2025. у 12:57
ИЗДАЈА КАКВА СЕ НЕ ПАМТИ! Москва хитно наредилa да се ухапси легендарни руски спортиста
СКАНДАЛ!
23. 12. 2025. у 10:40
Коментари (0)