МЛАДИ ИТАЛИЈАНИ СУ ЖЕЉНИ ДОКАЗИВАЊА: "Азури" од "богиње" стигли до пријатељксим мечева

ТИП редакција

20. 11. 2022. у 09:59

МАНЋИНИ жели да заустави суноврат репрезентације.

МЛАДИ ИТАЛИЈАНИ СУ ЖЕЉНИ ДОКАЗИВАЊА: Азури од богиње стигли до пријатељксим мечева

Елиминацијом у баражу од Северне Македоније Италија је остала без пласмана на друго узастопно Светско првенство, па су европски шампиони изостанак званичних обавеза одлучили да искористе за неколико контролних дуела. Након тријумфа над Албанијом у Тирани (3:1), "азури" вечерас од 20.45 гостију Аустији на "Ернст Хапел" стадиону.

Меч са Албанијом био је идеална прилика да Роберто Манћини стекне увид у расположиве снаге, а у први план доспео је режисер победе (3:1) Вићенцо Грифо са два гола и асистенцијом.

Иако је Албанија повела преко Адриана Исмајлија у 16. минуту радост публике у Тирани трајала је само четити минута, а покварио је Ди Лоренцио на проигравање Грифа. Домаћину у нокдауну гости су нови ударац задали већ у 25. минуту када је Грифо на проигравање Распадорија режирао потпуни преокрет, а минимална предност Азура остала је на снази до краја првог полувремена.

Расположени фудбалер Фрајбурга у другом делу игре наставио је у истом ритму те је голом у 64. минуту практично отклонио све дилеме по питању победника, а гол који је постигао испоставио се и као последњи на вечерашњем сусрету.

Одлучио је Манћини да мундијалску апстиненцију претвори у полигон за бацање младих снага у ватру те су се на списку нашла Јувентусова деца Николо Фађоли и Фабио Мирети који су у последње време у недостатку бољих решења често играли код Масимилијана Алегрија. Ту је и Аталантин суперталентовани штопер Ђорђо Скалвини (18) чека други наступ за А тим будући да је дебитовао средином јуна у Лиги нација против Немачке. Манчини је позвао и 16-годшњег офанзивног везисту Удинезеа Симонеа Пафундија, момка који је прошле сезоне одиграо 22 минута у Серији А и којем су то једини минути у сениорском фудбалу.

Манћинијев циљ је ревизија снага у државном тиму. Жели да у орбиту лансира неколицину новајлија, да постав на ноге нову генерацију, односно темеље нових "азура" који неће пропуштати велика такмичења, почев од наредног европског првенства у Немачкој.

Аустрија коју предводи Ралф Рагник је скоро у најјачем саставу у овом циклусу пријатељских утакмица. Ипак, "јодлери" нису бриљирали пре неколико дана када су минималним резултатом савалдали Андору. Утакмица са Италијом послужиће да се поправи утисак, али млади фудбалери са "чизме" су жељни доказивања.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,93)

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36