"ТИГРОВИ" СЕ КРОТЕ У ТОСКАНИ: На оваквим утакмицама се обезбеђује опстанак у Серији А

ТИП редакција

11. 11. 2022. у 08:15

ПРЕМИЈЕРНИ меч 15. кола италијанског Калча.

ТИГРОВИ СЕ КРОТЕ У ТОСКАНИ: На оваквим утакмицама се обезбеђује опстанак у Серији А

Фудбалери Емполија дочекаће на свом "Карло Кастеланију" екипу Кремонезеа у премијерном сусрету 15. кола Серије А. "Азури" су теже него што се очекивало поражени од Наполоија резултатом 2:0, борили су се пулени Паола Занаетија, организовано бранили, али одбрана је капитулирала у 69. минуту.

У једном моменту заличило је да би Емполи који је подно Везува стигао после три везана првенствена тријумфа над Наполијем обрадовати Милан и зауставити лидера, али је Разван Марин домаћину испоручио поклон са све машницом. У 69. минуту, није на време испуцао лопту, дозволио је крађу Виктора Осимена којег је потом неспретно оборио са леђа у свом шеснаестерцу.

И Мучио се лидер све до средине другог дела док Ирвинг Лозано, не превише сигурним ударцем са беле тачке није савладао Гуљелма Викарија. Уз други жути картон Емполијевог дефанзивца, а некадашњег детета Наполија Себастијана Луперта, знало се да је Емполи своје одсвирао на југу Италије. Сјајним читањем простора и завршницом Пјотр Зијелински је само потврдио победу, а Лозано асистенцијом након гола добио звање играча утакмице.

Емполи је након новог пораза остао на 14 освојених бодова и тренутно је на четрнаестој позицији.

Кремонезе у Тоскану стиже после три везана ремија. Ипак, ни то није помогло популарним "тигровима" да побегну из зоне испадања. Међутим, оптимизам у редовима екипе из Ломбардије расте после ремија са актуелним шампионом Миланом.

Милан јесте кренуо агресивније, али недовољно. Шансе су имали Дијаз, Ориги, Тшаи, Ребић, Месијас… Али је на голу Кремонезеа блистао млади Карнесеки и показао зашто је Лацио летос толико запео да га доведе. Али и каквог бисера Аталанта има на позајмицу у Кремони… "Росонери" нису били лоши као недавно против Торина, али су се опет мучили да створе велике шансе и отворене шутеве.

Емполи и Кремонезе су се последњи пут састали у сезони 2020/21. у Серији Б. "Азури" су славили минималним резултатом на свом терену.

НАШ ТИП: 1X&0-3 (квота 1,88)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24