ФЕНЕР ГРАБИ КА ТИТУЛИ: Жесус ослободио "канаринце" из кавеза и пробудио ЗВЕР од нападача

ТИП редакција

07. 11. 2022. у 16:25 >> 16:25

ПОРТУГАЛАЦ показује своје знање.

ФЕНЕР ГРАБИ КА ТИТУЛИ: Жесус ослободио канаринце из кавеза и пробудио ЗВЕР од нападача

Након елиминације из квалификација за Лигу шампиона није се веровало у спој Фенербахчеа и Жоржа Жесуса. Ипак, португалски стручњак је "стари лисац", наместио је популарне "канаринце" по својој жељи и направио право казнену експедицију. У турској Суперлиги заузимају прву позицију где ће остати без обзира на исход меча 13. кола против Сиваса (понедељак 18.00).

Фенер је у претходној рунди савладао Истанбул са 5:2, док је у четвртак "оверио" прво место у групи "Б" Лиге Европе победивши Динамо Кијев у Кракову резултатом 2:0.

Чинило се после голова Мичија Батшуаија и Ирфана Кавечија, у првом полувремену утакмице, да ће Фенер лагано до тријумфа против Истанбула. Ипак…

Голови Јетмира Топалија унели су малу дозу неизвесности. Најпре је почетком наставка погодио за 1:2, али је брзо у следећем нападу Мичи Бачуаји поново обезбедио гостима два гола предности. Момак са Космета, рођен 1998. у Качанику, није се предавао, другим голом на утакмици, средином другог полувремена, унео је нову наду фудбалерима Истанбула.

Међутим, уследио је паклени одговор. Енер Валенсија је у 86. минуту постигао четврти погодак за "канаринце", док је само 120 секунди касније хет-трик комплетирао фантастични Бачуаји. Белгијанац је много лутао током каријере, изгледа да се пронашао на Босфору. Мичи је ове сезоне одиграо дванаест мечева у свим такмичењима на којима је постигао осам голова.

Сивас је као и Фенер у четвртак играо на евросцени. "Храбри" су обезбедили првом место у групи "Г" Лиге конференције одигравши 1:1 са Славијом у Прагу. Ипак, одличне партије из трећег по рангу европског такмичења црвено-бели никако да пренесу на првенство. Тренутно се налазе у зони испадања са само 10 освојених бодова и уколико се нешто драстично не промени уследиће фијаско.

Претходне сезоне оба међусобна дуела ових ривала завршена су ремијем и то идентичним резултатом 1:1. Фенер је ове сезоне другачија екипа него прошле, све сем тријмуфа најпопуларнијег турског клуба представљаће изненађење.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,80)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06