ВРАГ ЈЕ ОДНЕО ШАЛУ: Реал у градском дербију има императив победе

ТИП редакција

07. 11. 2022. у 19:26 >> 19:26

"БЛАНКОСИ" циљају повратак на прво место.

Након Барселониног тријумфа над Алмеријом од 2:0 каталонски клуб је преузео прво место од највећег ривала Реала. Мадриђани сада имају два бода заостатка, а евентуалним тријумфом над Рајо Ваљеканом у последњем мечу 13. кола Примере "бланкоси" ће поново преузети лидерску позицију.

Екипа Карла Анчелотија ремизирала је у протеклој рунди са Ђироном на свом терену, да велико изненађење није пољуљало фудбалере показује и убедљив тријумф над Селтиком у Лиги шампиона од 5:1.

Разоружали су пулени италијанског стручњака екипу из Глазгова већ до средине првог полувремена у којем је Францускиња Стефани Фрапар свирала чак три пенала за 29 минута. Прва два за Реал Мадрид због играња руком гостујућих фудбалера, а у голове су их претварали Лука Модрић и Родриго.

Тешко да би евентуални гол Јосипа Јурановића којем је Тибо Куртоа скинуо пенал у 35. минуту било шта променио. "Бланкоси" су и у другом делу наставили да мељу, а Селтикови дефанзивци су константно били у небраном грожђу и нису имали идеју како да се одбране. Пуцали су Реалови топови са свих страна и од 51. до 61. минута нове две лопте нашле су се у мрежи Селтика. Прво је погодио Марко Асенсио, а потом и Винисијус Жуниор на асистенцију сјајног Федеа Влавердеа. Сјајног, јер "краљевски клуб", судећи према форми ове сезоне, нема бољег фудбалера од Уругвајца.

Двадесетак минута пре краја, Феде је, како је већ навикао навијаче Реала, отворио стопало и испалио стрелу са ивице шеснаестерца која се забола у малу мрежу. Био је то његов већ пети далекометни хитац (ван шеснаестерца) од старта сезоне у свим такмичењима.

Могао је Анчелотијев тим да постигне још који погодак до краја, односно могао је резервиста Карим Бензема, који је добио око 25 минута на терену после три меча паузе због повреде, да се врати голом. Зицер му је скинуо Џо Харт у 89. минуту, пет минута након што је Жота после прелепо изведеног слободњака донео Селтику почасни погодак.

Рајо у градски дерби улази као девети тим Примере са 18 освојених бодова. Клуб из Ваљекаса покушаће да поново партију из претходног кола када су на "Рамон Санчес Писхуану" савладали Севиљу минималним резултатом.

Имала је Севиља иницијативу против Раја, али не и конкретне шансе за гол. С друге стране, гости су играли по свом, нападали из контри и брзом транзицијом стизали до противничког гола. Таква акција им је и донела победу.

Унаи Лопез је послао сјајну дугу лопту ка Алвару Гарсији, а овај даље све сам одрадио. С леве стране је ушао у средину и врло лукаво, по земљи у ближи угао, шутирао између Гудеља и Марсаа, а поред прстију пруженог Дмитровића.

Упркос добрим партијама Раја, тријумф над Реалом је практично немогућа мисија. Податак да "црвена лента" на свом конту има само две победе у протеклих 25 година над "бланкосима" све говори.

НАШ ТИП: 2 (kvota 1,70)

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су гробари реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

ГРМЕЛА ЈЕ АРЕНА: Овако су "гробари" реаговали када су видели да су Тони Кукоч и Дино Рађа дошли на меч Партизан - Олимпијакос (ВИДЕО)

КК Партизан и Олимпијакос састали су се у 32. колу Евролиге, а на ту утакмицу дошле су и две хрватске легенде, својевремено и асови југословенске репрезентације.

28. 03. 2024. у 20:37 >> 21:05