ТЕШКИ ДАНИ ЗА АЛОНСА: Шпанац сатеран у ћошак, више нема назад!

06. 11. 2022. у 08:53

"ФАРМАЦЕУТИ" у тешкој ситуацији дочекују одлични Унион.

Бајер Леверкузен је у серији од шест мечева без тријумфа. Екипа Ћабија Алонса не игра у складу са својим могућностима, а нови изазов следи већ данас од 15.30. На "Бај арену" стиже Унион Берлин који би евентуалном победом у мечу 13. кола Бундеслиге поново преузео трон.

Једина светла тачка у ери Шпанца на клуби "фармацеута" је обезбеђивање плеј-офа за Лигу Европе. Левер је у прилично тешкој групи Лиге шампиона успео да избор треће место, иза себе су оставили велики Атлетико Мадрид. Немци и "јорганџије" завршили су са по пет бодова, тако да је превагу однео међусобни скор. Пошто је немачки представник славио на свом терену са 2:0, а на "Ванди" одиграо 2:2, заузео је треће место.

Ипак, у првенству не цветају руже. Шеснаесто место и само девет освојених бодова су мршав учинак, опасна зоне је иза ћошка, а то свакако нико није очекивао. Претходног викенда РБ Лајпциг је рутински славио са 2:0.

У 32. минуту Лајпциг је у вођство донео Кристофер Енкунку – он је са девет погодака у Бундеслиги ове сезоне водећи стрелац, а прво место дели са Никласом Филкругом из Вердера. Коначних 2:0 за тим Марка Розеа поставио је Тимо Вердер у 83. минуту својим четвртим првенственим голом у сезони. Лајпциг после слабијег старта наставља да се пење ка врху табеле – тренутно су пети са 19 бодова, а у наредном колу гостују Хофенхајму.

Унион је у главном граду Немачке оборио је Борусија из Менхангладбаха и тако наставио своју одличну сезону. Преокретом, тако што је одлучујући гол пао из последњег шута на утакмици, чак у седмом минуту надокнаде – 2:1.

Одору јунака обукао је Данило Духи, довољно спретан да надивси скакаче закуца главом лопту у мрежу и изазове делиријум на трибинама стадиона "Код старог шумара". На крају се испоставило да је кључни потез утакмице направио тренер Униона, Урс Фишер. При резултату 0:1, у 74. минуту послао је на терен Кевина Беренса и Данила Доекија, а њих двојица режирала преокрет.

Први голом само пет минута пошто га је швајцарски стартатег послао на терен. Сачекао је центаршут Диога Леитеа, издржао чак ударац у главу голмана Тобијаса Сипела и обезбедио домаћину изједначење после иницијалне предности у режији Ника Елведија (реакција на корнера капитена Ларса Штиндла). Веровало се да тад да би црвено-бели могли до преокрета, јурнули су свим силама ка гостима, стварали обећавајуће ситуације, међутим, све до дубоко у надокнади екипа Данијела Фаркеа је издржала. А онда се распала и показала да није оно што Унион јесте. Ментално чврста као стана.

Унион је и на евро-сцени наставио у истом ритму. Савладан је Сен Жилоа у Белгији са 1:0 и тако је остварен велики резултат - пласман у плеј-оф Лиге Европе.

Леверкузен нема шта да изгуби, сезона је све лошија, а евентуални тријумф над одличним Унионом представљао би подстрек за наставак сезоне. Претходна три међусобна дуела ових ривала завршена су нерешеним исходом.

НАШ ТИП: 2-4 (квота 1,58)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 1&2-4 (квота 3,80)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44