ЗВЕЗДИНА СУДБИНА СТАЈЕ У 90 МИНУТА: Толико је компликовано да о свему могу да одлуче картони!

В.Д.

03. 11. 2022. у 10:43 >> 10:43

ПОБЕДА доноси наставак европске одисеје

Стадион "Луј II" биће домаћин сусрета шестог, последњег кола групне фазе Лиге Европе између Монака и Црвене звезде у четвртак од 18 часова и 45 минута.

Прошло је непуна два месеца од несрећног пораза српског шампиона на стадиону "Рајко Митић" од екипе Монака. Пулени тренера Милојевића су на том мечу имали иницијативу и били опаснији ривал. Букари је у првом полувремену имао добру прилику, да би у другом делу игре Канга погодио пречку, али је један несмотрен старт Славољуба Срнића из 72. минута меча решио питање победника. Звездин универзалац је практично поклонио пенал француском представнику, што је искористио швајцарски нападач Брис Емболо и донео прва три бода свом тиму.

Од међусобног дуела ова два тима Монако је одиграо 11 мечева у свим такмичењима. Забележили су шест победа, три пораза и два ремија. За викенд су савладали Анже резултатом 2:0 и тако направили добру увертиру за одлучујући европски сусрет. У Лиги 1 "кнежеви" држе шесту позицију након 13 одиграних кола са укупно 24 освојена бода, 11 мање од лидера Париз Сен Жермена.

Што се тиче српског шампиона, они су у доброј форми. Звезда је након сусрета са Монаком одиграла 13 мечева. 11 пута је уписала победе, док је два пута поражена у Лиги Европе на гостовањима Трабзону и Ференцварошу идентичним резултатом 2:1. За викенд су црвено-бели савладали Колубару у Лазаревцу резултатом 2:0, а свој првенац је постигао Калифа Кулибали, док је стрелац водећег гола био распуцани Александар Пешић.

Када се баци поглед на табелу групе "Х", јасно је да су црвено-бели у незавидној ситуацији. Мађарски шампион Ференцварош је лидер групе и са десет бодова је обезбедио пролаз у 1/8 финала. Монако је други са седам бодова, док Трабзон и Црвена звезда имају по шест.

Да би се наш представник пласирао у 1/16 финала другог по јачини УЕФА такмичења потребно је неколико коцкица да се склопи. Главни услов је да Црвена звезда упише три бода на стадиону "Луј II"

Уколико победи у Кнежевини за пролаз у наредну рунду биће јој неопходно да Трабзон не победи растерећени Ференцварош, или бар да Милојевићев тим то учини са већом разликом него што турски шампион победи мађарског. Како су поравнати бодовно (6), али и у међусобном скору (1:2, 2:1), Трабзон је постигао више голова и зато је у предности у односу на Звезду. Ипак, постоји и један потпуно неочекивани сценарио да ова два тима буду тотално поравнати и да на крају одлучују картони, али и ту су Турци у предности јер имају укупно 10 јавних опомена, наспрам 15 Звездиних.

Што се тиче Лиге конференција, пласман у то такмичење је осигуран уколико црвено-бели победе, а и у случају ремија је могућ уколико Ференцварош победи Трабзон.

Тренер Милојевић је на мукама јер у четвртак уз дуже повређеног Николића неће моћи да рачуна ни на команданта одбране Александра Драговића, који је суспендован због жутих картона.

Пут Азурне обале кренула су 23 играча, а то су: Милан Борјан, Никола Васиљевић, Марко Гобељић, Никола Станковић, Страхиња Ераковић, Немања Милуновић, Радован Панков, Стефан Лековић, Милан Родић, Иракли Азаров, Секу Саного, Славољуб Срнић, Гелор Канга, Кингс Кангва, Мирко Иванић, Ел Фарду Бен, Осман Букари, Стефан Митровић, Александар Катаи, Ибрахим Мустафа, Александар Пешић, Калифа Кулибали и Јован Мијатовић.

Стратег домаћих Филип Клемент нема проблема око састављања екипе, јер ће одсутан бити само дефанзивац Рубен Агилар који је меч у Београду гледао са клупе.

Француски представник је фаворит на овом мечу, али је због важности меча победника тешко прогнозирати. Српски шампион ће морати да крене на све или ништа, тако да верујемо да голови неће изостати.

НАШ ТИП: УГ 2-4 (квота 1,55)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: ГГ2 (квота 3,10)

РУСИ У ШОКУ: Евакуисали 1.500 такмичара из Крокуса, ниједан није страдао од терориста, а сад се буне: Што нас нисте спасили раније? (ВИДЕО)

Терористички напад у Москви, током ког је у тржном центру "Крокус сити хол" убијено најмање 144 људи, могао је да доведе и до још веће трагедије да у једном делу тог објекта није било присебне реакције надлежних. Са том оценом о присебности - не слажу се, међутим, сви спасени.

28. 03. 2024. у 15:51