"ВЕЛОДРОМ" КЉУЧА ВЕЧЕРАС: Цео Марсељ је у лову на "певце"

01. 11. 2022. у 10:14

РАЧУНИЦА је јасна, победа Олимпику гарантује пласман у нокаут фазу Лиге шампиона.

ВЕЛОДРОМ КЉУЧА ВЕЧЕРАС: Цео Марсељ је у лову на певце

Тотенхем је ремијем на свом терену против Спортига остао на првом месту у групи "Д", пошто је Ајнхтрахт у Немачкој савладао Марсељ са 2:1, али још увек нико није сигуран по питању пласмана у осмину финала Лиге шампиона, пошто је разлика између првопласираних "певаца" и последњепласираног Олимпика само два бода. Стога нас очекује прави пакао последњег кола, када Тотенхем иде на ноге управо клубу са "Велодрома" на којем се вечерас очекује паклена атмосфера.

У Лондону је протекле среде могао да се слави и пласман у осмину финала елитног такмичења, с обзиром на то да је Хари Кејн у шестом минуту надокнаде постигао гол. Ипак, након гледања ВАР снимка установљено је да се радило о офсајду.

Маркус Едвардс, некадашњи омладинац Тотенхема, довео је Спортинг у вођство у престоници Енглеске. Какве могућности поседује млади офанзивац показао је у 22. минуту, када је сакрио своје намере од Уга Лориса, а онда погодио доњи леви угао његовог гола.

Тотенхем је све до другог полуврмена деловао потпуно безидејно, док су гости у финишу првог полувремена успели још једном да затресу противничку мрежу, али им је поништен погодак пошто је Себастијан Коатес претходно играо руком.

Нервозни Конте је некако успео да раздрма своју екипу у другом полувремену, па је Ерик Дајер запретио већ у 52. минуту, али се истакао Антонио Адан. Само три минута пре изједначујућег гола на утакмици Флавио Назињо је пропустио одличну прилику за госте, али је убрзо уследила казна. После прекида који је извео Перишић уследио је небески скок Бентанкура и гол који је вратио живот домаћину. И ту се чекао ВАР, због контакта са Аданом у скоку, али је процењено да није било фаула.

У Франкфурту је виђено феноменално прво полувреме између Ајнтрахта и Марсеља, у којем је домаћин два пута успео да избори вођство, што му се испоставило довољним за освајање сва три бода у овом мечу. Све је кренуло још у трећем минуту када је Даичи Камада крунисао брзи напад свог тима и са ивице казненог простора матирао Пау Лопеза.

Гости су се вратили ефектним голом Гендузија у 22. минуту, после одличног центаршута Мбембе са десне стране, али је њихово задовољство трајало свега пет минута. Коначан резултат у 27. минуту утакмице поставио је Рондал Колу Муани после одличне комбинације и дуплог паса са Гецеом.

У другом полувремену углавном је претио Марсељ, а главни разлог због којег није дошло до изједначења била су лоша реализација Алексиса Санчеза, али и одлични рефлекси Кевина Трапа. Последњу озбиљнију прилику имао је Нуно Таварес у 78. минуту утакмице, али је његов ударац прохујао поред леве стативе домаћег гола.

Ако погледамо имена која наступају за вечерашње ривале, јасно је да "певци" имају квалитетнији састав. Ипак, успех се мора изборити на терену, а управо он може бити тас на ваги. Наиме, атмосфера на "Велодрому" је позната широм света, ветар у леђа који пружају навијачи Олимпика може бити пресудан на вечерашњем сусрету.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,75)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34