НАЈБОЉИ ФУДБАЛ ИГРА СЕ НА "ДАЧИЈА АРЕНИ": Луди Удинезе и Србин из Берлина дочекују "богињу" која је постала "МОНСТРУМ"

"ЗЕБРЕ" одушевљавају из кола у коло.

НАЈБОЉИ ФУДБАЛ ИГРА СЕ НА ДАЧИЈА АРЕНИ: Луди Удинезе и Србин из Берлина дочекују богињу која је постала МОНСТРУМ

Како се ствари у фудбалу брзо мењају! Удинезе је претходне сезоне словио за екипу чије су партије најдосадније, без икаквог узбуђења и драме. Међутим, све се променило доласком тренера Андрее Сотила који је препородио "зебре". Неочекивано, клуб са "Дачија арене" има само бод мање до водећег трија - Наполи, Милан, Аталанта.

Управо један од лидера стиже на мегдан црно-белима у 9. колу популарног Калча, а то је Аталанта.

Удинезе је право освежење, а Лазар Самарџић хит Серије А! Екипа Андрее Сотила минулог викенда је уписала и шесту везану победу у италијанском првенству. Предвођена 20-годишњим везистом из Берлина који би могао да носи и дрес репрезентације Србије у будућности срушила Верону и то усред Бентегодија - 2:1.

Али тешко да би тим из Удина славио нови тријумф, да није било Самарџића. Ушао је у игру у 58. минуту, да би само 12 минута касније фантастичним пасом проиграо Делофеуа, који је са голом потом спојио Бета за изједначење. А онда је бриљантно извео слободњак у трећем минуту судијске надокнаде и у трепавицу погодио Јаку Бијола који преокреће резултат и доноси победу гостујућој екипи.

Верона је водила од 23. минута захваљујући поготку Доига. Све је почело центаршутем Дарка Лазовића са десне стране, одбрана се није најбоље снашла, па је лопта завршила код шкотског фудбалера који је ухватио волеи и донео домаћину предност.

Аталанта се више не надиграва и не умире у лепоти, побеђује са једним шутем у оквир гола (Рома), радије јури бод уз тучу (Милан) него да безглаво јуриша и остане празних шака. Ни протекле седмице није блистала али је скинула скалп Фиорентини (1:0) у тврдом мечу и забележила шесту победу у осам утакмица па тренутно дели прву позицију на табели са Наполијем и Миланом. Ђампјеро Гасперини је променио крвну слику тима али је Аталанта опет сензација - "богниња" је постала "монструм"!

Аталанта се нада репризи сусрета из јануара. Тада су плаво-црни управо на "Дачија арени" савладали Удинезе са великих 6:2. Ипак, Удинезе није иста екипа, Интер је пао на поменутом стадиону, што не би и Аталанта.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,70)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36