ПРОШЛЕ СЕЗОНЕ ВОДИЛИ СУ БИТКЕ У СЕРИЈИ А: Окршај фаворита за повратак у елиту

В.Д.

07. 10. 2022. у 11:01

У уводном мечу осмог кола италијанске Серије Б видећемо дуел између Ђенове и Каљарија

Вечерас од 20.30 на стадиону "Луиђи Ферарис" гледаћемо меч између до ове сезоне два стабилна прволигаша.

Домаћа Ђенова се тренутно налази на четвртој позицији Серије А са 14 освојених бодова и гол разликом 9:5 и за лидером Ређином заостају само један бод.

"Грифони" који су највреднији тим у лиги су за сада доживели само један пораз пре три кола од Палерма у гостима. Након пораза на Сицилији везали су два тријумфа без примљеног гола. Савладали су Модену са 1:0 односно Спал у гостима са 2:0 и тиме најавили да су у доброј форми.

Гости са Сардиније никако да ухвате добар ритам. Тим за који наступа српски голман Борис Радуновић игра по систему топло-хладно. У уводном мечу са Комом су ремизирали, затим су победили Цитаделу, потом су изгубили од Спала. Навијаче Каљарија су јако обрадовали резултати у 4. и 5. колу када су савладани Модена и Беневенто без примљеног гола али су након тога уследила два пораза и то код куће од Барија минималним резултатом док је бивши млади репрезентативац Србије у последњем мечу вадио лопту из свог гола чак четири пута. Резулат на семафору био је 4:1 за Венецију.

Сарденци се тренутно налазе на деветој позицији са десет освојених бодова и гол разликом 7:8. Уколико би везали неколико добрих партија били би тамо где по квалитету играчког кадра и припадају.

Ове две екипе су по свим светским кладионицама први фаворити за повратак у Серију А.

Традиција је у потпуности на страни Ђенове јер су последњих пет мечева против вечерашњег ривала решили у своју корист а верујемо да ће исти случај бити и вечерас.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,88)

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 13:13

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 12:24

НИЈЕ ТАЈНА... Фудбалски савез Србије се огласио поводом ситуације са репрезентативцем наше земље пред ЕУРО 2024

"НИЈЕ ТАЈНА..." Фудбалски савез Србије се огласио поводом ситуације са репрезентативцем наше земље пред ЕУРО 2024

Фудбалска репрезентаација Србије ће учешћем на ЕУРО 2024 чији је домаћин овог лета Немачка први пут од 2000. бити део Европског првенства, а један важан члан наше националне селекције, Немања Гудељ, "бије битку" да после незгодне повреде - дође у прилику да заигра на шампионату "старог континента".

29. 04. 2024. у 13:28