АРСЕНАЛ БИ КАО ПРОТИВ ТОТЕНХЕМА: Бодо/Глимт као предјело пред Ливерпул

06. 10. 2022. у 12:23

РЕЗЕРВИСТИ добијају шансу.

Екипа Арсенала жели да одличну форму из Премијер лиге настави и у мечевима Лиге Европе, лондонски клуб ниже победе у енглеском првенсвту, а последња је била против великог ривала Тотенхема - 3:1. "Тобџије" дочекују Бодо/Глимт од 21.00 на свом "Емирејтсу" у мечу групе "А" поменутог континенталног такмичења. Биће ово одлична прилика за неке од резервиста да се докажу шпанском стучњаку Микелу Артети.

Тандем везиста Томас Парти - Гранит Џака је спушта и подизао ритам свих 90 минута, Норвежанин Едегард је био сјајан, на десној страни Мартинели се сјајно допуњавао са Зинченком.И поврх свега, Арсенал је 75 од 90 минута био бољи ривал од тима Антонија Контеа. И сасвим заслужено стигао до треће узастопне победе на Емирејтсу над највећим ривалом.

Могао је Арсенал да поведе и много раније, јер је од првог минута играо унапред. Међутим, сигурни смо да су навијачи Арсенала прешли преко свих промашаја због мајсторије Томаса Партија. Он је у 20 минуту сјајно исекао лопту, ударац са 20 метара био је ван домашаја Хуга Лориса.

Имао је Тотенхем своје тренутке и знао је да је искористи, као после контре када је Магаљанеш неопрезно стартовао на Ришарлисона. Довољно да Хари Кејн стигне до 100. поготка на гостујућим теренима у каријери.

"Тобџије" су питање победника решиле у другом полувремену. Габрије Жесус је погодио за 2:1 у 49. минуту за велико славље на трибинама, а онда је посао домаћину знатно олакшан. Емерсон Ројал је у 62. минуту добио директан црвени картон - Тотенхем је остао са 10 играча. Коначан резултат поставио је Гранит Џака у 67. минуту ударцем са 10-так метара.

Бодо/Глимт не блиста као ранијих година. Шампионска титула у Норвешкој највероватније ће припасти Молдеу који је ове сезоне неприкосновен. Ипак, у Лиги Европе су непоражени - савладан је Цирих, док су у Ајндохвену одолели нападаима ПСВ-а.

NAŠ TIP: 1&3+ (kvota 1,53)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06