РОМУ ПОСЛЕ ИНТЕРА ЧЕКА ЈОШ ЈЕДАН ВЕЛИКИ ИСПИТ: Бетис тестира Морињов шампионски карактер

06. 10. 2022. у 10:56

АНДАЛУЖАНИ стижу у Рим.

Довођењем Жозеа Мориња на клупу Роме "вучица" је наговестила напад на Скудети. Римљани потајно меркају трофеј, четири бода заостатка у односу на Наполи и Аталанту су достижна, а тријумф над Интером (2:1) показао је да шампионски ген португалског стручњака полако али сигурно узима све већи мах.

Мораће Рома тако да игра у континуитету, вечерас клуб са "Олимпика" има још један велики испит. На култни стадион у оквиру трећег кола групе "Ц" Лиге Европе стиже Бетис.

Рома нас ове сезоне дефинитивно неће одушевити атрактивном игром, али показује знаке које карактеришу један озбиљан тим, за разлику од неких разочаравајућих сезона последњих година. Екипа Жозеа Мориња дефинитивно има посебну моћ преживаљавања у дербијима ове сезоне. Била је спремна да искрвари на "Ђузепе Меаци", али је издржала велике напоре и онда казнила Интер за бројне промашаје, па се пробила на шесто место Серије А и показала да је спремна да се бори за највише домете ове сезоне.

Роми је било најтеже да "преживи" првих пола сата утакмице. Поготку Димарка, којем је кумовала прилично лоша интервенција Руја Патрисија, претходио је поништен гол Едина Џека, после одличне акције домаћина у 10. минуту утакмице. У тој серији налета, "вучица" је добро прошла и после покушаја Хакана Чалханоглуа у 21. минуту утакмице.

Голмана Хандановића су два пута узастопно пре примљеног гола на муке ставили Леонардо Спинацола и Пауло Дибала, након чега је Аргентинац још једном показао какав је мајстор. На изврстан начин је прва звезда Роме ухватила волеј после центаршута Спинацоле и послала неодбрањив ударац у домаћу мрежу. Коначан резултат поставио је Крис Смолинг у 75. минуту. Пелегрини је сјајно извео прекид након којег је у скоку највиши био енглески штопер.

Бетис годинама уназад улаже велики новац у тим. То је почело да се исплаћује. Андалужани су сада једна од најбољих екипа у шпанској Примери, тренутно су на четвтој позицији - месту које следеће сезоне води у Лигу шампиона. Ипак, изабраници искусног Мануела Пелегринија поражени су минулог викенда од Селте минималним резултатом.

Зелено-бели имају максималан учинак у групи "Ц", Рома заостаје три бода, али евентуалним тријумфом практично би преузела лидерску позицију од клуба из Андалузије.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,52)

ПУБЛИКА ЈЕ ОСТАЛА У ШОКУ: Руски ас је реаговао као нико никада после пораза (ВИДЕО)

Док се Новак Ђоковић спрема за нове тениске изазове, трагајући за начином како да се коначно у 2024. домогне финала и титула, јер није уобичајено да стигне април а да је он без трофеја, његов колега из Русије Андреј Рубљов пита се - како да било кога победи.

16. 04. 2024. у 18:52