ЗАХУКТАВА СЕ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Тадић и Ајакс морају да зауставе Кварацхелију уколико желе бодове

04. 10. 2022. у 09:49 >> 09:56

УТАКМИЦА 3. кола групе "А".

Не дешава се често да Ајакс не упише тријумф у Ередивизији на два узастопна меча. "Копљаници" су поражени од АЗ Алкмара (1:2), а онда су минулог викенда изненађујуће ремизирали са Го ахед Иглсима (1:1). Ако се томе придода и пораз од Ливерпула (1:2), додуше очекивани, јасно је да нешто не штима. Међутим, упркос лошијим резултатима, "копљаници" се налазе на другој позицији како у холандском првенству, тако и у Лиги шампиона.

Гигант из Амстердама жели да поправи утисак, усрећи навијаче тријумфом у најјачем европском такмичењу, али неће бити лако вечерас на "Јохан Кројф арени". У госте стиже лидер Серије А Наполи.

Немају "копљаници" много ривала с којима се муче у Холандији и који им задаје толико проблема, али за "орлове" из Девентера немају решење. У новембру прошле године у Амстердаму није било голова и поново су се фудбалери Ајакса мучили да пронађу пут до мреже гостију. Успели су у последњим тренуцима првог полувремена, када је Душан Тадић центрирао из прве, а Дави Класен се одлично убацио у петерац и спустио лопту у мрежу.

Деловало је да ће то сломити борбеног ривала за наставак меча, међутим, пауза је пријала Иглсима, Одморили су се и вратили на терен још чвршћи и одлучнији да не поклекну силним нападима Ајаксових играча, који су упутили 23 шута и имали лопту у свом поседу чак 74 одсто.

Контранапад гостију из 78. минута, ипак, скупо је коштао црвено-беле. Разређена је била одбрана домаћих, лопта је прозујала кроз петерац после центаршута Фина Стокерса, а млади Исланђанин Вилум Вилумсон дочекао ју је на другој стативи и сместио у гол. Његов први за Иглсе у четвртом наступу од доласка из БАТЕ Борисова.

Одлучио се Наполи прошлог лета на озбиљну реконструкцију тима, али је успео да доведе појачања која су овај тим Лучана Спалетија на неки невероватан начин учинили још убитачнијим по противнике. Наполитанци су минулог викенда у окршају са Торином показали да нема никакве случајности због тога што се налазе на врху табеле Серије А и Лиге шампиона где су тукли Ливерпул и Ренџерс. Ураганским налетима у првом полувремену угасили су сваку наду противника да може до повољног резултата, па су тако осигурали останак на првом месту.

Спалетијев тим су на путу ка победи одвеле управо новајлије у тиму, а пре свих фантастични Андре Замбо Ангиса који је за одличне партије у досадашњем току сезоне награђен са два гола на отварању меча. Сваку дилему по питању победника у 37. минуту утакмице разрешио је сјајни Грузин Хвича Кварацхелија, који је на себи својствен начин крунисао контранапад домаћина, претрчао читаву противничку половину са лоптом, а онда матирао немоћног Вању Милинковић Савића.

Уколико желе до позитивног резултата, Ајакс и Душан Тадић мораће посебну пажњу да обрате на фантастичног Кварацхелију. Момак из Грузије један је од најбољих фудбалера Европе од почетка сезоне. На десет утакмица у свим такмичењима постигао је пет голова уз три асистенције.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,53)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36