ЛАКШИ ТРЕНИНГ ЗА БАЈЕРН: Игра мачке и миша у Минхену

04. 10. 2022. у 09:46 >> 08:12

БАВАРЦИ прижељкују голеаду.

Након убедљивог тријумфа над Бајер Леверкузеном у Бундеслиги од 4:0, фудбалере Бајерна чека релативно лак задатак у 3. колу групе "Ц" Лиге шампиона. Доминантна сила у Немачкој дочекаће на "Алијанц арени" чешког првака Викторију Плзењ.

Баварци су у протеклој рунди одиграли један од највећих европских дербија. Чета Јулијана Нагелсмана још једном је потврдила да је пеницилин за Барселону - 2:0. Чак и сада када је Роберт Левандовски у дресу ривала.

Бајерну је било довољно десетак минута. Од старта другог полувремена, муњевитом офанзивом је дошао до капитална два гола предности. И узалуд се Барса после тога опоравила, наставила да напада, имала стопостотну шансу преко Педрија, који је уместо мреже погодио стативу.

По један добар покушај са дистанце су разменила два тима на старту другог дела, а онда – превага. Корнер за Немце и бек Лукаса Ернандеза, који се неометан увукао у крило Тер Штегену и матирао га главом. Сви су у одбрани Барсе подбацили, укључујући и голмана који не сме из такве близине да прими гол из прекида.

Нису стигли Каталонци да се опораве од шока, а дотукао их је Сане. Гол какав је знак распознавања Бајерна годинама уназад. Лопта лети брзином звука, а играчи једнако хитроноги за њом. Мусијала је гурнуо Санеу, који је пројурио кроз срце одбране гостију као да ту никог није било – 2:0.

Очекивано, Викторија у групи са дивовима као што су Бајерн, Барса и Интер нема шта да тражи. Сваки бод ће се славити као кућа, али тешко ће стићи чак и до једног. Чешки шампион демолиран је на "Ноу Кампу" са 5:1, а онда рутински поражен и од Интера, овај пут код куће - 0:2.

У одсуству повређеног Ромелуа Лукакуа, улогу хероја је приграбио босански ветеран Един Џеко који је са голом и асистенцијом убио наде домаћина. У 20. минуту се некадашњи нападач Манчестер ситија и Роме извукао на страну, сачекао правовремено додавање Корее и хируршки прецизним ударцем у даљи угао матирао голмана Плзења.

А онда је домаћин направио потез после којег му није више било повратка. Павел Буха је искључен после хорор старта над Барелом и Интер је спокојније ушао у последњих пола сата игре. Предност је искористио већ после десетак минута када је Џеко после контранапада лепо послужио Дамфриса за коначних 2:0.

Овде је све кристално јасно. Бајерн је апсолутни фаворит и покушаће да поред очекиваног тријумфа упише на свој салдо и неколико голова који могу бити кључни у борби за прво место у групи.

НАШ ТИП: 1&4+ (квота 1,55)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06