ДЕРБИ МЕЧ НА "ДРАГАУ": Пољуљани Порто против захуктале Браге

30. 09. 2022. у 09:16

ПРЕТХОДНЕ сезоне обе екипе су одбраниле домаћи терен у међусобним дуелима идентичним победама од 1:0.

ДЕРБИ МЕЧ НА ДРАГАУ: Пољуљани Порто против захуктале Браге

Дерби сусрет 8. кола португалске Примеире игра се вечерас од 22 часа и 15 минута на стадиону "Драгао", где ће Порто дочекати Брагу.

Након дебакла од Клуб Брижа у Лиги шампиона (0:4) још један болан ударац задао је Ешторил у минулој рунди откинувши Порту нове бодове у првенству (1:1). Иако су "змајеви" као фаворит дочекали поменути сусрет, расплет који је уследио разлог је због којег су гости однели слађи бод.

Уздрмани гости још очигледно под утиском пораза од белгијског представника нису успели да наметну жељени ритам, што је Есторил искористио и у 41. минуту дошао до вођства. Погодак за домаћина постигао је Тијаго Гувеиа који је успео да примири на десној страни дугу лопту Жоазиња и да из практично мртвог угла матира Диога Кошту.

Идеалан расплет за домаћина, међутим, покварио је Мор Ндијае који је у 77. минуту добио други жути картон, али је Есторил и са десеторицом играча одолевао пред налетима Порта. Иако су гости два пута погађали пречку, изгледало је као да неће успети да сломе отпор противника све до судијске надокнаде када је Жоаозињо играо руком у казненом простору што је судија, након више минута анализе, окарактерисао као једанаестерац.

Одговорност је преузео Мехди Тареми и у деветом минуту надокнаде донео изједначење. Иако је утакмица потом трајала још пет минута, резултат се није мењао, те су ривали морали да се задовоље са по бодом.

Шта тек рећи за форму Браге? Популарни "надбискупи" су након уводног ремије против Спортинга на премијери остварили чак осам тријумфа у свим такмичењима. Изабраници Артута Жоржа налазе се на другој позицији са два бода мање од водеће Бенфике и три више од вечерашњег ривала.

Француски нападач Симон Банза један је од откровења шампионата. Фудбалер који је пред почетак сезоне у редове Браге стигао из Ленса за само 3.000.000 евра постигао је пет голова уз две асистенције на седам мечева, те ће представљати највећу претњу по "змајеве". Ту је наравно и капитен Рикардо Орта од којег почиње практично сваки напад, треба поменути и Алвара Ђала, првог асистента екипе са четири успешна додавања.

Претходне сезоне обе екипе су одбраниле домаћи терен у међусобним дуелима идентичним победама од 1:0.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,80)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06