ЛАК ПЛЕН ЗА БАСКИЈЦЕ: Никола Жигић гледа и не верује

25. 09. 2022. у 09:17

КЛУБ у којем је Србин "жарио и палио" проживљава тешке тренутке.

Фудбалери Еибара дочекаће на својој "Ипуруи" Расинг Сантандер у мечу седмог кола шпанске Сегунде.

Баскијци у ову утакмицу улазе након изненађујућег пораза од све боље Андоре резултатом 2:0, тренутно се налазе на седмом месту, што не задовољава апетите навијача и челника клуба. Циљ пред ову сезону јасно је постављен - повратак у Примеру се једино признаје, али тај пут биће веома тежак, можда не и драматичан као минуле такмичарске године.

Невероватно је описати шта се догодило фудбалерима Еибара у смирај прошле сезоне! У последњем колу лигашког дела с првог места Сегунде пали су на треће због пораза од фењераша и увелико отписаног Алкорона (0:1 голом у 90. минуту), а онда упркос победи 1:0 у првом мечу плеј-офа са Ђироном, у реваншу на свом стадиону изгубили 0:2 и остали без финала.

Фантастичан погодак Борхе Гарсије из волеја после само 49 секунди дао је ветар у леђа Каталонцима, који су на свом стадиону можда и имали трему због присуства Пепа Гвардиоле на трибинама. Гол Гарсије донео им је продужетке, а њих су отворили на идентичан начин, брзинским поготком Кристијана Стуанија већ у првом минуту за, испоставило се коначних, 2:0. Овај пут након акције из корнера и среће уругвајског нападача да избегне офсајд.

Због несвакидашњег правила у шпанском фудбалу да у плеј-офу нема пенала, него је у случају нерешеног резултата после две утакмице победник тим који је дао више голова у гостима, а ако нема голова у додатних 30 минута онда у финале иде тим који је био боље пласиран на табели, Еибар је опет био у нешто повољнијој позицији. Али, уследио је нови шок на самом старту додатних 30 минута...

Приказао је тим Гаизке Гаритана бољу игру у овом двомечу, међутим, Мичелови момци сјајно су се бранили у реваншу, предвођени 34-годишњим голманом Хуаном Карлосом који је у неколико наврата маестрално интервенисао. Чак 22 шута упутили су домаћи фудбалери у реваншу наспрам четири Ђирониних играча, али само четири су ишла у оквир гола. У 78. минуту Карлос је имао и великог савезника у виду пречке, након снажног шута Стоичкова.

Поменуту ситуацију сви у клубу желели би да избегну, због тога киксеви против знатно слабијих екипа морају да се сведу на минимум.

Данашњи ривал спада у категорију клубова који ће се борити за опстанак. Некада стабилан прволигаш, екипа у којој је наступао наш Никола Жигић, проживљава тешке тренутке. Већ дуги низ година товари по нижим ранговима, а тренутно су претпоследњи са само четири бода.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,60)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34