ХРВАТИ ДРЖЕ СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: "Ватрени" у Бечу оверавају прво месту, Арнаутовић пише историју Аустрије

25. 09. 2022. у 11:45 >> 11:45

БИЋЕ узбудљиво на распродатом "Ернст Хапелу".

ХРВАТИ ДРЖЕ СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Ватрени у Бечу оверавају прво месту, Арнаутовић пише историју Аустрије

ЕПА/ЕФЕ

Хрватска на стадиону "Ернст Хапел" у Бечу има лепу прилику да победом над Аустријом овери прво месту у групи "1" дивизије "А" Лиге нација. "Ватрени" су пре само три дана савладали Данску на "Максимиру" са 2:1 и тако преузели прво месту, ипак да ту и остану потребно је савладати "јодлере" којима се смеши селидба у дивизију "Б". Наиме, изабраници Ралфа Рагника имају четири бода, један више има Француска која је у директном дуелу била боља резултатом 2:0, те се Аустријанци надају киксу актуелног светског шампиона и свом подвигу над Луком Модрићем и дружином.

"Ватрени" су дошли на праг још једног историјског остварења. Налазе се на само 90 минута од пласмана на завршни турнир најбоље четири репрезентације у Лиги нација, пошто су победом над Данском преузели прво место у групи.

После првог дела игре где су обе екипе имале шансе, нешто боље Данци, а домаћин имао већи посед, голови су виђени у другом полувремену. Већ у 49. минуту Хрватска је повела. Првенац у дресу националног тима постигао је Борна Соса.

Држали су "ватрени" вођство све до 77. минута. А тада је на сцену ступио уметник. Кристијан Ериксен је упутио бомбу, која је завршила у левом горњем углу Ливаковићевог гола. Славље Данаца није дуго трајало. Практично одмах после гола у игру је ушао Ловро Мајер. А играч Рена је у првој акцији, после сјајног додавања Бруна Петковића савладао Шмајхела у 79. минуту.

Аустрија нема шта да изгуби, јуришаће од првог минута, а историју у Бечу исписаће фудбалер српских корена Марко Арнаутовић. Фудбалер Болоње постаће апсолутни рекордер по броју утакмица за репрезентацију.

Темпераментном нападачу биће то 104. меч за национални тим, чиме ће престићи Андреаса Херцога који је одиграо 103 утакмице за Аустрију.

Сада му остаје да проба да појури рекорд Тонија Полстера, који је најбољи стрелац Аустрије у историји са 44 гола. Нападач Болоње 33 пута је погађао мрежу ривала у утакмицама за национални тим.

У каквој је форми Арнаутовић говори и то да је од седам голова свог тима у Серији А он постигао чак шест.

Ове две репрезентације су се састајале до сада шест пута у својој историји. Хрватска има пет победа а домаћи тим је једини тријумф остварио у јуну ове године када је у Осијеку славио са 3:0 и тако нанео за сада једини пораз "ватренима" у овом такмичењу.

НАШ ТИП: УГ 2-4 (квота 1,58)

(И) ЦЕО ДЕНВЕР У ШОКУ: НБА лига изрекла доживотну суспензију кошаркашу

Никола Јокић и саиграчи сигурно ће наредне сате провести питајући се - како ли ће најновија одлука челника НБА утицати на њиховог клупског колегу, Мајкла Портера Јуниора, чији је рођени брат, такође кошаркаш, доживотно избачен из лиге.

17. 04. 2024. у 19:03

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре Париз 2024 изазвала реакцију Кремља

РУСИЈА ХИТНО ОДРЕАГОВАЛА: Најновија ситуација везана за Олимпијске игре "Париз 2024" изазвала реакцију Кремља

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести везане за Олимпијске игре "Париз 2024" нису уопште наивне, па је и руска држава реаговала.

17. 04. 2024. у 20:06