БАЛКАНСКИ ОКРШАЈ ЗА ПЛАСМАН У ВИШИ РАНГ: "Соколови" стижу у Зеницу
ВЕЧЕРАС од 20.45 на стадиону "Билино поље" репрезентација Босне и Херцеговине дочекује најбољу селекцију Црне Горе
ФОТО: ЕПА
Домаћин у досадашњем делу Лиге нација не зна за пораз. На четири одиграна меча уписали су две победе и два ремија и са осам бодова држе прву позицију на табели групе "3" дивизије "Б" најмлађег УЕФА репрезентативног такмичења.
Популарни "змајеви" су у јунском циклусу Лиге нација прво одиграли нерешено на "Олимпијском стадиону" у Хелсинкију са селекцијом Финске 1:1, да би три дана касније на свом терену савладали Румунију минималним резултатом.
11. јуна су гостовали у Подгорици данашњем ривалу и одиграли нерешено 1:1. Пулени селектора Ивајла Петева су на том мечу повели голом Луке Менала али је само 15 минута касније првотимац Лација Адам Марушић поравнао и поставио коначан резултат меча.
У последњем четвртом колу славили су у Зеници против Финаца. Голове за Босну постигли су Един Џеко и Миралем Пјанић, највеће звезде ове репрезентације.
Босна и Херцеговина би евентуалном победом на овом мечу обезбедила пласман у елитну групу овог такмичења.
Са друге стране, репрезентација Црне Горе коју са клупе предводи Миодраг Радуловић игра јако добро у овом циклусу Лиге нација.
Тренутно се налазе на другој позицији са седам освојених бодова. Поред већ поменутог ремија са данашњим ривалом у Подгорици, забележили су два тријумфа против селекције Румуније и један пораз од Финаца у Хелсинкију.
Репрезентација БиХ ће наступити у најјачем саставу, док су Црногорци у проблему са повредама. Поред Крстовића и Савића који сигурно неће бити у саставу тима у Зеници, као ни против Финске, под великим знаком питању су Стеван Јоветић, кога мучи повреда, и Стефан Мугоша који је недавно прележао коронавирус.
Вечерашњи ривали су се састали три пута до сада и занимљиво је ниједна репрезентација није осетила сласт победе. Сва три меча завршена су нерешено, и то два без голова и само последњи резултатом 1:1.
Верујемо да се традиција неће кварити ни вечерас што се тиче голова, али бисмо ипак предност дали домаћој екипи која би победом оверила пласман у највиши ранг.
ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: 1&0-2 (квота 3,40)
Препоручујемо
ОДЛУКА О ПРВОМ МЕСТУ МОЖДА ПАДНЕ ВЕЧЕРАС: Домаћину довољан бод против Северне Македоније
23. 09. 2022. у 11:21 >> 11:21
ИТАЛИЈАНИ ЈОШ УВЕК У ИГРИ ЗА ПОЛУФИНАЛЕ: Енглеска без шанси за даљи пласман путује на "чизму"
23. 09. 2022. у 08:21 >> 12:06
КО ОСТАЈЕ У ЛИГИ Б? Пораз Румуније у Финској значи испадање у нижи ранг
23. 09. 2022. у 09:48
ВРХ ТАБЕЛЕ НИЈЕ ДАЛЕКО: Немачка мора да пронађе одговор на мађарску дисциплину у одбрани
23. 09. 2022. у 14:09 >> 14:09
НБА ШОК! Никола Јокић опет повређен!
Најновије вести из Денвер нагетса, НБА клуба за који игра Никола Јокић, нису нимало наивне а тичу се управо српског аса.
24. 02. 2026. у 17:55
ЦЕЛА БОСНА НА НОГАМА: Чувени српски фудбалер преузима сарајевски клуб?!
НИЈЕ дуго трајао боравак бившег тренера Црвене звезде, Славише Стојановића на клупи сарајевског Жељезничара. Ипак, овај клуб би врло брзо могао да пронађе његову замену.
24. 02. 2026. у 16:49
"ХОЋУ ДА ПОСТАНЕМ СРБИН 100%!" Ђанфилипо Матераци обукао дрес Србије и поручио: Ех, да ме прабаба сада види!
Спортски центар Фудбалског савеза Србије у Старој Пазови добио је новог госта, младог Ђанфилипа Матерација, члана чувене фудбалске породице, који је, вођен мајчиним пореклом и снажним породичним везама са Србијом, донео одлуку да у будућности наступа за нашу репрезентацију.
24. 02. 2026. у 16:00
Коментари (0)