"ЈАРЧЕВИ" ИМАЈУ ДОБРУ ПРИЛИКУ ЗА ПОБЕДУ: Словацко тешко може да се супротстави Келну

15. 09. 2022. у 15:28 >> 15:28

ЧЕШКИ тим већ пет кола не зна за победу.

ЈАРЧЕВИ ИМАЈУ ДОБРУ ПРИЛИКУ ЗА ПОБЕДУ: Словацко тешко може да се супротстави Келну

Фудбалери Келна ремизирали су у првом колу Лиге конференције, као и њихов вечерашњи противник Словацко, којег ће од 21 сат дочекати на ''Рајн енерги стадиону'' у другом колу групе "Д".

Келн је прошле недеље на старту такмичења у Лиги конференције ремизирао на гостовању против Нице 1:1, иако су "јарчеви" од 19. минута били у вођству, али је домаћин до бода стигао из пенала у 62. минуту. Оба тима су пропустила још неколико прилика током меча који је могао да буде и ефикаснији. Међутим, "јарчеви" су прошлог викенда у Бундеслиги поражени на гостовању Униону у Берлину, у мечу у којем су у самој завршници остали и са играчем мање.

Екипи тренера Штефана Баумгарта био је то први пораз у свим такмичењима после пет мечева у којима су остварили две победе и три неуспеха, али и први пораз у Бундеслиги ове сезоне, те Келн тренутно заузима седмо место на табели са девет бодова.

Келн неће имати баш лак задатак против Словацког без обзира на то што је фаворит против чешког тима, а то је у првом колу осетио Партизан на својој кожи. Словацко је ремизирало са црно-белима 3:3, иако је чешки тим имао после првог полувремена вођство од 2:0 и играча више пошто је већ у 22. минуту искључен Кристијан Белић. Међутим, црно-бели су успели да са играчем мање за само 15 минута другог полувремена постигну три гола и стигну до преокрета, али не и три бода, пошто је домаћин у завршници постигао гол вредан ремија.

Словацко је ремизирало и протеклог викенда у чешком шампионату против Младе Болеславе, а екипи тренера Мартина Сведика био је то трећи узастопни реми. Међутим, већи проблем за чешки тим је то што већ пет кола није остварио победу, а чак ни у ремијима није успео да сачува своју мрежу.

Добра вест за чешки тим и тренера Мартина Сведика је то што нема кадровских проблема и на располагању му је комплетна екипа. Баумгарт са друге стране има доста проблема. У тиму Келна неће бити Себастијана Андерсона, Димитријоса Лимниоса и Марка Ута, док постоји шанса да заиграју Јулијан Шабот и Матијас Олесен.

Ова два тима никад раније нису играли међусобне дуеле, а у првом је Келн апсолутни фаворит.

НАШ ТИП: 1&2-5 (kvota 1,68)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36