СУДАР ЕКИПА БЕЗ ТРИЈУМФА: Верона уз помоћ Срба вади флеке на "Бентегодију"

04. 09. 2022. у 09:04

"МАСТИФИ" против себе имају екипу која је у досадашњем делу сезоне постигла само један гол.

СУДАР ЕКИПА БЕЗ ТРИЈУМФА: Верона уз помоћ Срба вади флеке на Бентегодију

Фудбалери Вероне дочекаће на "Бентегодију" Сампдорију у мечу петог кола Серије А. Биће ово дуел екипа које и даље нису уписале тријумф у новој сезону, на свом конту имају два нерешена исхода и два пораза, а само су Монца и Кремонесе у лошијој позицији.

"Мастифи" су у минулој рунди успели да остану непоражени на "Карло Кастеланију". Емполи је био бољи противник, створио неколико одличних прилика, али само је Томасо Балданци успео да савладао Лоренца Монтипа. Верона је до вредног бода стигла у 69. минуту када је резервиста Јаја Калон погодио након асистенцијие још једног резервисте - Џоша Доига. Свих 90. минута за госте одиграли су Иван Илић и Дарко Лазовић.

Сампдорија претходне среде направила поприлично изненађење, остала је непоражена на свом терену од Лација - 1:1.

Као и много пута до сада, кључна полуга Лација у нападу је био тандем Сергеј Милинковић Савић – Ћиро Имобиле. Српски везиста пакује, Италијан погађа. Толико добро сарађују и познају један другог па понекад изгледа као да могу да играју завезаних очију. Или макар без гледања што је српски ас вечерас и демонстрирао.

Српски фудбалски уметник је показао делић своје магије на стадиону Луиђи Ферарис. Опет је мајсторским потезом петом матирао одбрану ривала и асистирао Имобилеу који је изашао сам на голмана и рутински погодио. После такве асистенције, егзекуција је била лакши део посла...

Деловало је да ће тај мат у режији тандема Сергеј – Ћиро из 21. минуту је био довољан Лацију да освоји цео плен у Ђенови, али се на крају опет открила највећа бољка "небескоплавих". Одбрана која је већ годинама далеко испод нивоа офанзивног дела тима. Невероватно је како су Патрик и Марушић у надокнади времена лошим кретањем и размишљањем допустили искусно Габијадинију да прими лопти и искористи стопостотну шансу која му се указала за велико славље Сампдорије и њених навијача.

Оба тима су у веома лошој форми, вечерашњи дуел може бити својеврсна прекретинца сезоне. Предност дајемо домаћину, због подршке са трибина и нешто квалитетнијој игри у офанзиви. Верона на свом конту има гол-разлику 4:8, док је Сампа на 1:7.

НАШ ТИП: 1 (квота 2,15)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 18:36