ДЕРБИ ДАНА У СВЕТУ ФУДБАЛА: Све бољи Манчестер дочекује перфектни Арсенал

04. 09. 2022. у 08:21 >> 09:32

ПРОТЕКЛЕ сезоне у два међусобна дуела данашњих ривала видели смо чак девет голова.

Последњи меч шестог кола Премијер лиге уједно је и један од највећих дербија на Острву. Наиме, Манчестер јунајтед дочекаће Арсенал на свом "Олд трафорду" од 17 часова и 30 минута. "Црвени ђаволи" су након два узастопна пораза у успону форму, уписали су три тријумфа и полако се пробијају ка врху табеле. Са друге стране "тобџије" су једина екипа са максималним учинком.

Катастрофалан старт и два пораза на почетку Премијер лиге сада су већ далеко иза Манчестер јунајтеда који је тријумфом над Лестером (1:0) у претходној рунди наставио серију славља у првенству и попео се на пету позицију.

Инфериорни против Брајтона и Брентфорда "црвени ђаволи" су сезону отворили на најгори могући начин, а потом победом над Ливерпулом најавили боље дане. Тријумф над великим ривалом покренуо је тим Ерика тен Хага који је потом ушао у серију победа од којих је последњу у низу уписао савладавши Лестер у гостима, а гол одлуке постигао је Џејдон Санчо у 23. минуту.

Бледо полувреме неинспирисаних "лисица" гости су искористили и наметнули жељени ритам, а иницијатива Јунајтеда резултирала је голом Санча у 23. минуту. Офанзивац "црвених ђавола" крунисао је рутинском реализацијом контру и асистенцију Маркуса Рашфорда.

Арсенал је наставио да одушеваљава своје присталице. Са 5/5 није отворио сезону готово две деценије, а одавно није имао нападача попут Габријела Жесуса. Последња жртва лондонског великана била је Астон Вила - 2:1.

Играо се 30. минут утакмице када је Бразилац покупио одбитак и сместио лопту са ивице петерца у мрежу Емија Мартинеза. Био му је то трећи погодак, а има још толико асистенција. У првих пет кола сезоне нико није учествовао у више погодака са грбом Арсенала на грудима.

Ипак, све је могло да падне у воду због мајсторије Дагласа Луиза. Тукао је из корнера са леве стране право у гол и погодио. Тражили су фудбалери домаће екипе да се маестрални погодак Бразилца поништи због наводног прекршаја над голманом Рамсдејлом. Уследила је ВАР провера и гол је остао на снази.

А онда је на површину испливао сјајан менталитет Артетиних пулена. Само три минута било им је потребно да врате предност. Букајо Сака је са десне стране послао лопту на даљу стативу, Габријел Мартинели је на прву шутирао и захваљујући неспретној реакцији Мартинеза затресао мрежу екипе Стивена Џерарда за коначних 2:1.

Протекле сезоне у два међусобна дуела данашњих ривала видели смо чак девет голова. Манчестер јунајтед је славио на "Олд трафорду" са 3:2, док је Арсенал био бољи у Лондону резултатом 3:1.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,60)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34