Српска колонија стиже у Бергамо!

01. 09. 2022. у 12:28 >> 16:41

САША Лукић, Вања Милинковић Савић и Немања Радоњић предводе "бикове".

Након минималног тријумфа над Вероном у гостима (1:0), из Аталанте нам пред меч са Торином стиже неочекивана вест. Симбол уздизања клуба из Бергама Јосип Иличић споразумно је раскинуо уговор са "богињом провинције".

Словеначки плејмејкер у претходне две године пречесто је одсустовао, честе повреде и борба са депресијом коју води у неколико наврата су га одвајали са терена на дуже време. У последњем колу претходне сезоне ушао је на осам минута против Емполија, али га на старту ове ниједном није било у тиму, те је изразио жељу да промени средину.

Бивши спортски директор Аталанте Ђовани Сартори желео је да га доведе у Болоњу, распитивали су се Кремонезе и Монца, јавила се потом и Верона, те је Аталанта решила да му изађе у сусрет, да му чисте папире и олакша му потрагу за новим клубом.

Ипак, иако растанак није био онакав какав је заслужио, остаће Иличић упамћен као синоним успона клуба из Бергама који је предводио до висина на којима никада раније није био, од три везане треће позиције у Серији А до четвртифана Лиге шампиона, а посебно ће навијачима "богиње" у сећању остати његова четири гола на Местаљи против Валенсије…

У Аталанту је стигао из Фиорентине за свега 6.400.000 евра и за пет година проведених у Бергаму одиграо је 173 званичне утакмице у свим такмичењима, постигао 60 голова и наместио још 44.

Изабраници Ђан Пјера Гаспернији показали су да ће се ове сезоне борити за висок пласман. Поред поебеде над Вероном уписали су реми са Миланом на свом терену и победу на премијери у Ђенови. Сампдорија је "пала" рутински - 2:0.

Идентичан учинак има и Торино (две победе и реми). Српска колонија у дресу "бикова" бриљира на почетку сезоне, а посебно се истиче Немања Радоњић који је минулог викенда демонстрирао своју вештину на гостовању Кремонезеу (2:1).

У 65. минуту, репрезентативац Србије штиклом је проиграо Мергима Војводу и потом се устремио ка голу ривала. Трк Радоњића испратила је асистенција бека који се реванширао за претходно додавање, а Србин је потом рутинским ударцем украсио дупли пас голом за 2:0.

Тај гол Радоњића испоставио се кључним када је у питању освајање бодова екипе Ивана Јурића, пошто је Кремонезе једино успео да ублажи резултат преко Леонарда Серниколе у 80. минуту утакмице. Први гол за Торино постигао је Никола Влашић у 17. минуту утакмице.

Аталанта и Торино одиграли су фантстичан меч 27. априла у Бергаму, резултат на семафору био је 4:4. Очекујемо да ће вечерас оба тима постићи бар по један погодак.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,71)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36