Миха и "хртови" у походу на први тријумф у сезони!

01. 09. 2022. у 08:53 >> 13:57

УТАКМИЦА 4. кола италијанске Серије А.

Миха и хртови у походу на први тријумф у сезони!

Мршав учинак Болоња на старту сезоне упалио је аларм на "Ренато Далари". Екипа Синише Михајловића се са само једним својеним бодом налази у опасној зони, а вечерас од 20.45 имају лепу прилику да поправе утисак. "Хртови" дочекују Салернитану у утакмици четвртог кола Серије А.

Болоња је минулог викенда рутиснки поражена од Милана на "Сан Сиру" са 2:0.

Славље шампиона Италије ниједног тренутка се није доводило у питање. Екипа Синише Михајловића која је претходне сезоне на "Сан Сиру" предвођена Лукашом Скорупским саплела "росонере" била је немоћна да овог пута науди миланском клубу. Меч је завршила без стопостотне прилике ударца у оквир гола.

Милан је с друге стране на крилима пробуђеног Рафаела Леаа у таласима нападала гол гостију. МВП Серије А из прошле сезоне је и начео домаћина средином првог дела и стигао до првог гола у шампионату, укупно осмог првенственог у 2022. години. Сваки од њих Леао је постигао пред својим навијачима, што јасно показује колико воли утакмице на "Сан Сиру".

Да је достигао радну температуру Леао је потврдио и на истеку сат времена игре. Млади бек Болоње Андреа Камбијасо упослио га је попречном лоптом на двадесетак метара од гола, Португалац ју је брзо обрадио и пронашао Жируа, а Француз у паду на ефектан начин казнио грешку позајмљеног играча Јувентуса за коначних 2:0.

Салернитана је много боље започела сезону у односу на претходну у којој је након велике борбе изборила опстанак. "Гранати" су одушевиле своје навијаче победом на Сампдоријом од 4:0 протекле суботе.

Блистао је Булаје Диа, који је постигао првенац у седмом минуту, а меч окончао и са две остварене асистенције. Девет минута након свог гола асистирао је Федерику Бонацолију код дуплирања предности, док је на крају наместио и погодак младог Норвежанина Ерика Ботхајма.

Колико је заправо потентан и надарен овај напад екипе Давидеа Николе демонстрирала је ситуација из 50. минута утакмице, када је после серије кратких пасова, Ласана Кулубали пребацио последњу линију гостију и упослио Тонија Виљену, а овај рутински матирао индиспонираног Аудера.

Претходне сезоне Болоња је била успешнија у међусобним дуелима. "Хртови" су славили на "Ренато Далар" са 3:2 уз ревију црвених картона, док је у Салерни резултат био 1:1.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,95)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36