БЛЕКИ И ЈОВИЋ ГОСТУЈУ НА ДАЧИА АРЕНИ: Прекида ли "виола" голгетерски пост?

В.Д.

31. 08. 2022. у 12:58 >> 13:09

У четвртом колу Серије А од 18 часова и 30 минута састају се Удинезе и Фиорентина

БЛЕКИ И ЈОВИЋ ГОСТУЈУ НА ДАЧИА АРЕНИ: Прекида ли виола голгетерски пост?

Фиорентина појачана нашим Луком Јовићем у досадашњем делу сезоне није доживела пораз.

У првом колу Серије А помало срећно али не и незаслужено освојили су прва три бода против новог прволигаша Кремонезеа. Гол у 95. минуту који је постигао Мандрагора запалио је стадион у Фиренци. Стрелац на том мечу био је и Лука Јовић а "виола" је славила са 3:2.

У другом колу на гостовању Емполију освојили су само бод иако су више од пола сата имали играча више на терену. Резултат је био онај најнепопуларнији, 0:0.

На том мечу Лука Јовић измењен је у 87. минуту, био је видно нервозан, свестан да његов тим има играча више и јури резултат у надокнади која је трајала још додатних 10 минута.

Бесно је Лука псовао на српском језику на путу до клупе, шутирао флашицу и јасно ставио тренеру до знања да је гладан голова, жељан фудбала и сваког минута на терену.

"Виола" је обезбедила пласман у групну фазу најмлађег УЕФА такмичења. Они су били бољи у двомечу од Твентеа укупним резултатом 2:1.

Пре три дана на "Артемио Франки" стадиону гостовао је Наполи који је кренуо сјајно у сезону али и тај меч је завршен без голова.

Фиорентина је дефинитивно у кризи са реализацијом с обзиром на то да нису успели да постигну гол на претходна три меча, али на њихову срећу нису ни примили ниједан.

Са друге стране, домаћи Удинезе има бод мање од Фиорентине. Они су у првом колу поражени од шампиона Милана резултатом 4:2 иако су водили.

Након очекиваног пораза на "Сан Сиру" одиграли су без голова са Салернитаном у гостима, да би на последњем мечу славили против новог прволигаша Монце у гостима 2:1 након преокрета.

Популарне "зебре" које су биле јако активне током прелазног рока знају да буду незгодан противник, нарочито у Удинама било којој екипи у лиги.

У досадашњој историји ове две екипе су се сусреле 46 пута. Фиорентина је доста успешнија и уписала је 24 победе наспрам 12 победа "црно-белих" док је 10 мечева завршено без победника.

Фиорентина је у прошлосезонском мечу славила минималним резултатом на "Дачиа арени", да би им се Удинезе осветио у Фиренци у априлу ове године када их је декласирао са 4:0.

НАШ ТИП: УГ 0-3 (квота 1,42)

ТИП ЗА ХРАБРИЈЕ: УГ 0-1 (квота 4,2)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36