"ПЛАВЦИ" У БИЦИ ЗА ТОП 4: Челси гостује незгодним "свецима"

30. 08. 2022. у 11:52

ЛОНДОНСКА екипа тренутно се налази на петој позицији, док је вечерашњи противник на 13. месту.

ПЛАВЦИ У БИЦИ ЗА ТОП 4: Челси гостује незгодним свецима

Након Манчестер јунајтеда, фудбалери Саутемптона дочекују још једног тешког противника. На "Сент Мерис" стиже Челси који има амбиције за висок пласман и ове сезоне. Меч петог кола Премијер лиге на програму је од 20 часова и 45 минута.

Прво полувреме између Саутемптона и Манчестер јунајтеда прошло је у благој доминацији "црвених ђавола", али недостајали су завршни пасови да се већи посед лопте претвори у неку озбиљнију акцију или гол. Најбољу прилику за госте пропустио је Бруно Фернандеш, када је у 20. минуту промашио мрежу после одбитка.

Ипак, шансу полувремена имао је Саутемптон, штопер Армел Бела-Кочап се није најбоље снашао испред гола Манчестера, са петерца је лансирао лопту преко пречке и пропустио велику прилику да "свецима" донесе предност.

Одлучније је Манчестер кренуо у другом полувремену и то му се доста брзо исплатило. Диого Далот је успео да са десног бока кроз шуму људи види Бруна Фернандеша слободног и да провуче лопту до њега, а Португалац је није најбоље захватио, али довољно да она уђе у "малу мрежу".

Поново је имао Саутемптон огромну шансу да дође до гола, да врати меч у равнотежу. Овог пута је Џо Арибо са петерца тукао главом, а Де Хеа је као да има сто руку успео рефлексно да одбрани и да сачува гол. Била је то последња права прилика за "свеце" да се врате у меч, иако су у последњих десет минута сабили госте у њихов шеснаестерац и пробали да створе акцију за изједначење.

Рахим Стерлинг био је двоструки стрелац у тријумфу Челсија над Лестером минулог викенда. На клупи због суспензије није било Томаса Тухела, "плавци" су од 28. минута играли с десеторицом због искључења Галагера, упркос томе су водили са 2:0, али су на крају једва сачували тријумф – Кастањ је у 86. минуту погодио пречку. Једини погодак за Лестер дело је Харвија Барнса из 66. минута.

Јесте да "лисице" нису имале среће, али сва је прилика да ће Брендан Роџерс завршити свој мандат на клупи Лестера, који има само бод из четири утакмице.

Samo za čitaoce NovostiTip AdmiralBet je spremio specijalni paket dobrodošlice. Klikom na link OVDE ili na bilo koji od banera, registrujte se i uzmite 1000 Freebeta bez DEPOSITA. Uživajte u klađenju bez rizika, neka prvi put bude na nas! Da bi ste dobili Freebet morate verifikovati svoj nalog.

Freebet se dodeljuje najkasnije sutradan do 12h i traje 72h od dodele!
REGISTRUJ SE!

НАШ ТИП: 2 (квота 1,7)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36