ЗАНИМЉИВ ДУЕЛ НА "АЛБЕРТО ПИКУ": Специја после дебакла у Милану напада Сасуоло

27. 08. 2022. у 09:13

НАДАМО се головима.

ЗАНИМЉИВ ДУЕЛ НА АЛБЕРТО ПИКУ: Специја после дебакла у Милану напада Сасуоло

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Фудбалери Специје враћају се на свој "Алберто Пико" након убедљивог пораза (0:3) од Интера на "Ђузепе Меаци". Црно-бели дочекују Сасуоло у мечу трећег кола италијанске Серије А.

Специја после свега виђеног у Милано може да буде и задовољна коначним резултатом, с обзиром да практично није ни дошла у ситуацију да угрози мрежу Самира Хандановића. Екипа Луке Готија у потпуности је била усресређена одбрани свог гола, али је и поред тога Бартоломеј Дронговски три пута био принуђен да вади лопту из своје мреже. Пољак није ни могао више да учини, пошто се практично сваки пут нашао у безизлазној ситуацији.

Сваку наду гостију већ у 35. минуту разнео је Лаутаро Мартинез, који је ухватио изузетан дроп-кик ударац са ивице казненог простора, после повратне лопте Ромелуа Лукакуа. Сам Лукаку је осам минута касније могао до гола, али је његов ударац главом прохујао преко пречке, баш као и ударац Мартинеза у самој завршници првог полувремена.

На потпуну капитулацију слабашног противника чекало се све до 52. минута, када је све поново кренуло од Лукакуа, а онда је на одбитак, такође са ивице казненог простора, налетео Хакан Чалханоглу, па није било изгледа за нову промену резултата.

Асистенцију је на крају уписао и нсебични Един Џеко који је у 82. минуту изашао један на један са Дронговским, али се окренуо, угледао Хоакина Кореу и омогућио му да из зицер сисутације дође до првенца у овој сезони.

Сасуоло је са друге стране брзо заборавио на пораз од Јувентуса на премијери. "Нероверди" су на "Мапеи стадиону" показали своје врлине, испољили неколико мана, али стигли до веома важна три бода у дуелу са Лећеом (1:0). Једини стрелац на мечу био је Доменико Берарди који је поново потврдио да је прерастао средину у којој се налази.

Последњи међусобни сусрет ових ривала у своју корист решио је Сасуоло резултатом 4:1.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,55)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36