СИТИ ЗАБОРАВЉА НА РЕМИ СА ЊУКАСЛОМ: Кристал Палас је на "Етихаду" велики аутсајдер

27. 08. 2022. у 09:27

"ГРАЂАНИ" апсолутни фаворити.

СИТИ ЗАБОРАВЉА НА РЕМИ СА ЊУКАСЛОМ: Кристал Палас је на Етихаду велики аутсајдер

Манчестер сити жели да покаже својим навијачима да је реми са Њукаслом само лош дан. Пулени Пепа Гвардиоле прилику за нови тријумф у првенству имају данас од 16 часова када на "Етихад" стиже Крисал Палас.

На "Сент Џејмс парку" спектакуларан меч минулог викенда одиграли су Њукасл и Манчестер сити - 3:3. Еди Хау прилично намучио, у неким ситуацијама и надмудрио Пепа Гвардиолу, али није успео да га матира.

Гости су повели после свега пет минтуа, домаћин преокренуо до одласка на одмор, а онда и повисио на 3:1 у 54, да би само десет минута касније било 3:3. Резултат се није даље мењао, али то што је за тек нешто више од сат времена игре виђено шест погодака, те податак да је Манчестер сити за 70 минута имао 10 шутева у оквир гола, јасно говори о каквом атомском фудбалу је реч када се сумирају утисци ове утакмице.

На сва узбуђења која су виђена на северу Енглеске надовезао се и поништен црвени картон капитену Њукасла, Кирану Трипијеру у 74. минуту. Евидентно је било да је фаулом зауставио Кевина Де Брујнеа у зачетку контранапада, али иако је намера постојала, интензитет старта није био довољн да би искусни десни бек добио директно искључење. Увидели су то у ВАР соби и позвали Аустралијанца Џереда Гилета, иначе првог страног судију у неком мечу Премијер лиге. Уследило је гледање снимка и промена одлуке на жути уместо црвеног картона.

Кристал Палас на "Етихад" долази након тријумфа над Астон Вилом од 3:1.

После дубинске лопте Тајрона Мингса, Бејли је идеално главом послао лопту у празан простор за Олија Воткинса, који није погрешио у ситуацији један на један.

Само минут касније Палас је изједначио – фантастичан је у контри био Вилфред Заха, издржао дуеле и искоса са леве стране послао левом ногом лопту по земљи у даљи угао (1:1). То је његов 11. гол у 2022. години.

У 26. минуту чинило се да је домаћун комплетирао прекид, гужва у казненом простору, а Шулп је успео да исконтролише лопту и да из другог контакта с лоптом са десетак метара погодио десни угао. Ипак, гол је поништен због офсајда.

Био је бољи Палас, а феноменалну прилику у 42. минуту пропустио је Ају – његов ударац са десетак метара одбранио је Мартинез.На другој страни је изврсну шансу имао Буендија, али је шутирао право у Гуајту.

Почетком другог полувремена мало је недостајало да Вила поново поведе, али Бејли није имао среће, пошто је после његовог сјајног ударца искоса са десне стране лопта завршила на пречки.

Отворен меч у Лондону је настављен, а у 58. минуту је Дињ играо руком у шеснаестерцу. Мартинез је одбранио пенал Захи, али се лопта одбија нападачу Паласа, који је рутински шаље у мрежу за 2:1. Заха је учествовао и у трећем колу Паласа, у 71. минуту. Он је одложио лопту за Мичела, који савршено центрира, а на петерцу налеће Матета и закуцава је у мрежу.

Манчестер сити је упркос ремију и тријумфу лондонском тима у претходном колу велики фаворит. Све сем тријумфа "грађана" представљаће велико изненађење.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,60)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36