ПОЧИЊЕ СЕ ОД НУЛЕ: У Белгији ће се играти спуштеног гарда

М.Т.

25. 08. 2022. у 08:30

РЕМИ из првог меча гарантује узбудљив реванш.

ПОЧИЊЕ СЕ ОД НУЛЕ: У Белгији ће се играти спуштеног гарда

Профимедиа

Одиграли су занимљив меч пре седам дана Башакшехир и Антверпен у Турској, који је завршен ремијем, што гарантује много узбуђења и занимљиву фудбалску представу вечерас од 20.45 када Данијел Алексић са турским тимом гостује на Босул стадиону у Белгији у реванш мечу плеј-офа квалификација за Лигу конференција.

Први меч на стадиону „Фетих Терим’’ највише узбуђења донео је у другом полувремену када су постигнути и голови. Француски нападач Мунир Чуар довео је Башакшехир у вођство у 54. минуту и чинило се да ће истанбулски клуб успети да тријумфује и тако стекне предност за реванш. Међутим, дефанзивац Алмеида, коме је то био други гол у еврoпским квалификацијама, успео је у самој завршници, тачније у 88. минуту да донесе реми Антверпену који му даје велике шансе да у реваншу обезбеди пласман у Лигу конференција.

Пред први меч оба тима су била непоражена у свим такмичењима од почетка сезона, а тако је и даље. Антверпену је реми против Бaшакшехира био прва утакмица у којој није успео да оствари тријумф после седам узастопних мечева у којимa је славио. Антверпен није имао мечеве од ремија у Истанбулу, па је тим тренера Марка ван Бомела одморан и спреман за вечерашњу утакмицу.

Слична је ситуација и са Башакшехиром. Истанбулски тим још увек не зна за пораз у мечевима нове сезоне и одлично игра на свим фронтовима. Против Антверпена је одиграо други пут у низу нерешен меч после ремија у шампионату са Коњом. Међутим, екипа Емреа Белезоглуа је протеклог викенда играла у домаћем првенству и савладала Кајзери у мечу у којем је дебитовао Месут Озил.

Некадашњи играч Реала, Арсенала и Фенербахчеа одиграо је 11 минута и очигледно је да га Белезоглу полако уводи у ритам, па је тешко веровати да ће бити стартер вечерас, већ је вероватније да ће поново почети на клупи меч.

Нема сумње да ће и реванш ове две екипе донети много узбуђења, а блага предност због резултата првог меча као и чињенице да игра пред домаћим навијачима је на страни Антверпена. Због тога се играње на белгијски клуб чини као добра опција.

НАШ ТИП: 1 (kvota 2,25)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХАОС У УКРАЈИНИ: Зеленски је донео одлуку која је шокирала многе

ХАОС У УКРАЈИНИ: Зеленски је донео одлуку која је шокирала многе

Русија се, откако је почео рат у Украјини, налази под бројним санкцијама, па и спортским, те је за Русе велики број тужних спортских вести стизао у виду међународних ограничења. Али, настављају се и шокантне вести за бројне украјинске спортисте. Разлог? Не понашају се довољно "про-украјински".

27. 12. 2025. у 12:29

ПОТРЕС! Син селектора Албаније у дресу Србије (FOTO)

ПОТРЕС! Син селектора Албаније у дресу Србије (FOTO)

СРБИЈА је поражена од Албаније у Лесковцу, чиме је први пут од 2014. године наша селекција остала без Светског првенства. Ипак, једна слика која је недавно осванула на интернету изазвала је велику реакцију.

27. 12. 2025. у 09:45

Коментари (0)

ЛАВ НАПАО ЧОВЕКА У АЛБАНИЈИ: Држали га као љубимца (ВИДЕО)