СРБИ СВЕТЕ ЧУКАРИЧКИ: Фиорентина у Холандији оверава пласман у Лигу конференције

25. 08. 2022. у 11:11

ЈОВИЋ, Миленковић, Настасић и Терзић стижу у Еншеде.

Холандски Твенте ношен подршком са трибина покушаће да анулира предност Фиорентине из првог меча и тако обезбеди пласман у групну фазу Лиге конференција. Неће бити лако, "виола" је донела 2:1, а гледајући саставе, италијански великан је искуснији и квалитетнији ривал.

Тосканци су на свом "Артемио Франкију" имали лепу прилику да већом победом спокојније дочекају реванш у Холандији, ипак, срећа је погледала "црвене".

Имала је Фиорентина савршен почетак утакмице. После само 61 секунде игре, аргентински репрезентативац Нико Гонзалес је ударцем главом завршио сјајну акцију Сотила и Бирагија за вођство домаћих. Наставила је "виола" да доминира и игра боље, фудбалери Твентеа су били немоћни баш као што је Чукарички био немоћан против њих у претходној рунди.

У стартној постави клуба из Фиренце су се нашли српски дефанзивци Никола Миленковић и Матија Настасић, док је Бразилац Кабрал у шпицу добио предност у односу на Луку Јовића који је ушао у игру уместо њега у 69. минуту. Алекса Терзић је меч преседео на клупи.

Имала је Фиорентина апсолутну контролу утакмице и после вођства, Сотил је био сјајан, капитен Бираги пробијао по левој страни и након пола сата игре је стигао и други гол. Сотил је опет протутњао по левом крилу и идеално послужио Кабрала који је уклизао на петерцу.

Тек у финишу полувремена је Твенте створио прву иоле озбиљнију шансу и деловало је да му прети резултатска катастрофа. Ипак, гостујући тренер је изменама на полувремену и уласцима Черног и Хилгерса успео да тргне свој тим и да мало успори Фиорентину.

Твенте је заиграо боље и у 64. минуту стигао до гола када је Черни избегао офсајд замку и смањио заостатак свог тима.

Покушао је домаћи тренер да увођењем Јовића и још неких играча врати Виолу у онај ритам из првог полувремена, али није успео и резултат се више није мењао. И са овим голом предности, Фиорентина остаје фаворит за пролаз даље пред реванш у Холандији.

Samo za čitaoce NovostiTip AdmiralBet je spremio specijalni paket dobrodošlice. Klikom na link OVDE ili na bilo koji od banera, registrujte se i uzmite 1000 Freebeta bez DEPOSITA. Uživajte u klađenju bez rizika, neka prvi put bude na nas! Da bi ste dobili Freebet morate verifikovati svoj nalog.

Freebet se dodeljuje najkasnije sutradan do 12h i traje 72h od dodele!
REGISTRUJ SE!

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,66)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36