РОМАНТИКА У БОЛТОНУ: Посрнули Вондерерси дочекују Астон Вилу и Стивена Џерарда

23. 08. 2022. у 09:02

НЕКАДА љути противници у Премијер лиги.

Некадашњи премијерлигаш, Болтон, проживљава тешке тренутке. Годинама Вондерерси таворе по нижим лигама, тренутно су у Лиги 1 (трећи ранг такмичења), многи симпатизери овог клуба евоцираће успомене на блиставе тренутке вечерас од 20.45. Наиме, на "Универзитетски стадион" стиже Астон Вила у оквиру 2. кола Лига купа.

Болтон жели повратак у Чемпионшип наредне сезоне, али биће врашки тешко. Пулени Ијана Ивата налазе се на седмој позицији после пет одиграних мечева, шесто место гарантује пласман у плеј-оф, управо је ту Чарлтон само због боље гол разлике. Има још много да се игра, сезона је дуга и напорна, циљ је јасан и све је подређено њему.

Астон Вила је у великим проблемима и ту дилеме нема. Упркос тријумфу над Евертону у другом колу Премијер лиге навијачи нису задовољни. Партије које пружају пулени Стивена Џерада прилично су неубедљиве, све више се прстом упире у легенду Ливерпула који би ускоро могао да остане без посла.

Да нешто не штима потврдио је и дуел са Кристал Паласом на "Селхурст парку". Лондонски клуб је надиграо Вилу - 3:1.

После дубинске лопте Тајрона Мингса, Бејли је идеално главом послао лопту у празан простор за Олија Воткинса, који није погрешио у ситуацији један на један и донео предност "лавовима" из Бирмингема.

Само минут касније Палас је изједначио – фантастичан је у контри био Вилфред Заха, издржао дуеле и искоса са леве стране послао левом ногом лопту по земљи у даљи угао (1:1). То је његов 11. гол у 2022. години.

У 26. минуту чинило се да је домаћин комплетирао – прекид, гужва у казненом простору, а Шулп је успео да исконтролише лопту и да из другог контакта с лоптом са десетак метара погодио десни угао. Ипак, гол је поништен због офсајда.

Био је бољи Палас, а феноменалну прилику у 42. минуту пропустио је Ају – његов ударац са десетак метара одбранио је Мартинез.

На другој страни је изврсну шансу имао Буендија, али је шутирао право у Гуаиту.

Почетком другог полувремена мало је недостајало да Вила поново поведе, али Бејли није имао среће, пошто је после његовог сјајног ударца искоса са десне стране лопта завршила на пречки.

Отворен меч у Лондону је настављен, а у 58. минуту је Дињ играо руком у шеснаестерцу. Мартинез је одбранио пенал Захи, али се лопта одбија нападачу Паласа, који је рутински шаље у мрежу за 2:1.

Заха је учествовао и у трећем колу Паласа, у 71. минуту. Он је одложио лопту за Мичела, који савршено центрира, а на петерцу налеће Матета и закуцава је у мрежу.

Болтон и Астон Вила последње међусобне дуеле имали су у сезони 2018/19 у Чемпионшипу. Вила је оба пута била боља, идентичним резултатом - 2:0.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,45)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36