ЛЕСТЕР У ОФАНЗИВИ: Варди и екипа дочекују Саутемптон

20. 08. 2022. у 08:35

ШТОПЕР Фофана је на прагу Челсија и највероватније данас неће бити у саставу.

Фудбалери Лестера дочекаће Саутемптон у утакмици трећег кола Премијер лиге. Оба клуба и даље нису уписала победу, те ће се на "Кинг пауер" стадиону велика борба за три бода.

Навијачи Арсенала надају се да би ова сезона могла да буде обележена повратком њихових љубимаца у Лигу шампиона. Снагу "тобџија" на својој кожи осетио је Лестер. Изабраници Микела Артете убедљиво су савладали некадашњег првака - 4:2.

Габријел Жезус није имао места у оваквом Ситију, али у Арсеналу игра као препорођен. Био је сјајан пре свега у првом полувремену. Његов тим је најпре после шута Џаке погодио стативу, али то је била само најава онога што ће се нешто касније догодити.

У 23. минуту Мартинели је повео акцију, додао је до Џаке, овај до Жезуса, а Бразилац је искоса са шест метара лобовао Ворда. Исти играч погодио је 12 минута касније, после убачене лопте из корнера Варди је неспретно интервенисао главом, а на другој стативи је лопту дочекао Жезус, и главом је лако убацио у противничку мрежу.

Ипак, у 53. минуту Лестер се вратио у игру и то на невероватан начин. После убачене лопте ка Вардију Салиба је очајно реаговао главом, спровео је лопту у сопствену мрежу.

Само два минута касније Арсенал је вратио два гола предности, очајно је у овој акцији реаговао голман гостију Варда, испистио је лопту, Жезус је одмах проследио до Џаке, који је лако убацио у тада већ празну мрежу.

Лестер се после сјајне акције у 73. минуту још једном вратио у меч, Ихенаћо је прелепо упослио Медисона, а овај је ударцем искоса са десне стране савладао у овој интервенцији лошег Рамсдејла.

И поново је Арсенал само два минута касније вратио два гола предности. Сјајни Мартинели је искористио додавање Жезуса, потом је прецизним ударцем са 19 метара савладао голмана Лестера.

Брендан Роџерс и даље трага за појачањима. Лестер у свом саставу нема новог фудбалера, а свакако су потребни. Да ствар буде гора по искусног стратега, штопер Фофана је на прагу Челсија и највероватније данас неће бити у саставу.

Саутемптон је желео победу против Лидса после бродолома у првом мечу, али су домаћи пресрећни и после освојеног бода – 2:2.

Само што је почело друго полувреме, одбрана Саутемптона је два пута прилично лоше реаговала, а то је Родриго знао да искористи и да свом тиму обезбеди предност.

Нису се гости на томе зауставили, у 60. минуту после корнера главом је лопту на другу стативу пребацио Струијк, а тамо је Родриго главом постигао други погодак.

Појачање из Ренџерса Арибо у 72. минуту је компликовао, могао је да шутира из прве, али је одлучио да предрибла голмана, на његову срећу успео је, па је вратио свој тим у игру. Десет минута касније Саутемптон је изједначио, после феноменалног паса Маре Вокер-Питерс је погодио.

Лестер је претходне сезоне убељиво савладао "свеце" на "Кинг пауер" стадиону са 4:2. Очекујемо да "лисице" данас остваре прву победе у такмичарској 2022/23.

НАШ ТИП: 1 (kvota 1,90)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34