22. 08. 2022. у 09:15

ДАНАС од 18.30 у оквиру друго кола Серије А Рома ће угостити Кремонезе

ВЕЛИКИ ПЕХ ЗА ВУЧИЦУ! Без највећег појачања дочекују новог прволигаша

На "Олимпико" стиже Кремонезе, прошлогодишњи другопласирани тим из Серије Б који је након испадања у сезони 1995/1996. успео да се после 26 година врати у елиту.

Рома се са Жозеом Морињом поново пробија ка врху италијанског фудбала. Харизматични Португалац је прошле сезоне освојио Лигу конференција, први трофеј за Рому још од Купа Италије 2008, па су и апетити навијача порасли јер осећају да би "Вучица" поново могла да постане фактор у Серији А, а склопљен је добар тим који би могао да нападне и Лигу Европе.

Вучица је остала без Мхитаријана, Веретуа, Виљара, Переза, Ундера, али је зато довела одличне играче без потрошеног евра. Можда и највеће појачање је долазак из Јувентуса Паола Дибале потпуно бесплатно, а попут Аргентинца без потрошеног евра за трансфере стигли су у Рому некадашњи и садашњи српски репрезентативци Немања Матић и голман Миле Свилар, као и Холанђанин Жоржињо Вајналдум из Париз Сен Жермена.

Рома је новац потрошила само на довођење Челика из Лила коме је за тај трансфер платила седам милиона евра. Тренутно је једина непознаница у Роми да ли ће Николо Заниоло остати или отићи из клуба, јер ће се на основу тога и оцењивати колико је прелазни рок био успешан.

Пулени Жозеа Мориња су добро отворили сезону минималном победом у Салерну против Салернитане, једини стрелац на том мечу био је Брајан Кристанте у 33. минуту меча.

Са друге стране, нови прволигаш је сезону кренуо победом у Купу Италије против Тернане 3:2 и тако обезбедио пролаз у 1/16 финала овог такмичења.

У првом колу су доживели трагичан пораз у Фиренци против Фиорентине. "Виола" је повела са 1:0 голом Бонавентуре да би само три минута касније у 19. минуту Кремонезе изједначио голом Давида Окреке. Домаћи су поново повели голом нашег Луке Јовића у 33. минуту меча.

Играо се 44. минут када је дивљачки фаул направио Аргентинац Гонзало Ескаланте и тако зарадио директан црвени картон. Храбри Кремонезе и поред минуса од једног гола и са играчем мање није одустајао од борбе и успео је да изједначи голом дефанзивца Матеа Бјанкетија у 68. минуту након корнера.

Чекао се последњи судијски звиждук и прослава великог бода Кремонезеа у првом колу Серије А, али је у 95. минуту након не толико опасног центаршута Мандрогоре на сцену ступио трагичар меча румунски голман Јонут Раду који уместо да "боксује" и отера лопту далеко од свог гола, одлучује се да је хвата, након чега пада заједно са лоптом у гол и тако доноси три бода домаћој екипи.

Пулени тренера Масимилиана Алвинија су јако храбро одиграли меч у Фиренци, али на њихову жалост данас их очекује још теже гостовање у престоници Италије.

Жозе Морињо неће у наредном периоду моћи да рачуна на сјајног холандског репрезентативца Вајналдума који је на тренингу сломио ногу и биће одсутан најмање три месеца са терена.

Рома је велики фаворит на мечу, а гостима остаје да бодове који ће им донети опстанак у елитном друштву потраже у дуелима са мало слабијим екипама.

Последњи сусрет ове две екипе виђен је у последњој сезони Кремонезеа у Серији А. Рома је далеке 1996. године на истом овом стадиону славила са 3:0

НАШ ТИП: Распон голова 2-4 (квота 1,57)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36