ДВОБОЈ ПТИЦА НА ЈУГУ ЕНГЛЕСКЕ: "Галебови" дочекују "свраке"

13. 08. 2022. у 09:45

ОБЕ екипе славиле у првом колу.

ДВОБОЈ ПТИЦА НА ЈУГУ ЕНГЛЕСКЕ: Галебови дочекују свраке

Tanjug/AP

Након одличне партије на "Олд трафорду" и тријумфа над Манчестер јунајтедом од 2:1, Брајтон жели да настави у истом ртиму. На "Фалмер стадиону" у оквиру другог кола Премијер лиге стиже Њукасл који је на отварању нове сезоне био бољи од Нотингем фореста резултатом 2:0.

Почетак меча на "театру снова" најавио је каснија дешавања. Већ у 15. секунди утакмице Брајтон је имао прилику, после грешке одбране домаћина, Леандро Тросард је одузео лопту, ушао у шеснаестерац и искоса са десне стране шутирао, срећом по Јунајтед поред њхивог гола.

Наставило се у истом ритму, Јунајтед је играо прилично неповезано, "галебови" са много вере у себе, уз високи пресинг кад год је то било могуће. И таква игра донела им је голове, оба је постигао Паскал Грос, први у 30. минуту после асистенције Велбека, други девет минута касније.

Није Тен Хаг имао куда, па је већ у 53. минуту на терен послао Кристијана Роналда, уместо неприметног Фреда. Тачно 15 минута касније Манчестер се вратио у игру, после аутогола Мекалистера. Није имао много расположивих адута на клупи холандски стручњак, он је другу измену начинио тек у 78. минуту, кад је на терен послао и Ван де Бека уместо Мектоминија.

Није му то много помогло, иако је Манчестер јуњатед имао привидну иницијативу, али не и озбиљније прилике. Брајтон се до краја меча умешно бранио за прво велико изненађење ове сезоне у Премијер лиги и тријумф на "Олд трафорду".

Фудбалери Њукасла победили су Нотингем форест 2:0 на свом терену у првом колу Премијер лиге, чиме су покварили деби "шумара" у елитном рангу.

Енглески великан из касних 70-их вратио се у елиту после 23. године и за победу у највишем рангу ће изгледа морати још мало да сачека.

Њукасл је током читавог дуела био бољи тим, поред веће теренске иницијативе, домаћин је имао и знатно више шутева ка голу ривала (23-5), тако да се питање победника није ни постављало.

Нотингем се добро бранио у првом полувремену, нарочито се истакао голман Хендерсон код покушаја Вилсона и Жоеилтона, али није успео да сачува своју мрежу у другом делу игре.

"Свраке" су након одмора кренуле у потпуну офанзиву и са таквим приступом повели у 58. минуту преко Шара, да би коначан резултат поставио Вилсон десет минута пред крај сусрета.

Последњи међусобни дуел данашњих ривала завршен је резултатом 2:1 у корист Њукасла.

НАШ ТИП: 1X&2+ (квота 1,88)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36