ХРВАТ ОДЛИЧНО СТАРТОВАО У ЛИГИ 1: "Пирати" чекају великана са "Веледрома"

14. 08. 2022. у 11:48

ЕКИПА Бреста састаје се са Олимпиком из Марсеља у мечу 2. кола највишег ранга француског фудбала.

ХРВАТ ОДЛИЧНО СТАРТОВАО У ЛИГИ 1: Пирати чекају великана са Веледрома

Фото Profimedia

Изабраници Игора Тудора су на старту такмичења у Лиги 1, надиграли Ремс на домаћем терену резултатом 4:1. Екипа хрватског стручњака је већ у првом полувремену најавила победу. Прво је Фаес постигао аутогол у 13. минуту, да би Таварес у судијској надокнади повисио на 2:0.

Узбуђења није било до 75. минута када је, након велике гужве у казненом простору Ремса погодио Суарес. Ремс је до почасног поготка стигао у 84. минуту утакмице који је постигао резервиста Балогун, али је коначан резултат својим другим поготком поставио Суарес.

Марсељ је након летњег прелазног рока довео везњака Матеа Гуендоузиа из Арсенала за 11, двојац из Роме Ченгиза Ундера и Џордана Веретоута који су плаћени 19, и нападача Милика из Наполија за 8 милиона евра.

Гости су прошле сезоне освојили 2. место на табели са 71 освојеним бодом и изборили директан пласман у Лигу шампиона на јесен. Фудбалери Марсеља ће вероватно наступити у формацији 3-4-2-1, са најистуренијим нападачем Миликом.

Фудбалери Бреста су изгубили у првом колу на гостовању Лансу (3:2). Голове за чету Микела Закаријана су постигли Белкебла у 66. и Кастиљо из пенала у 82. минуту меча. Популарни "пирати" су протеклу сезону у највишем рангу француског фудбала завршили на 11. позицији са 48 освојених бодова, након 38 одиграних сусрета уз гол-разлику 49:57. Домаћин се пред почетак шампионата појачао везним фудбалером Норича Пјер-Мелоуом, десним беком из Хераклеса Ноа Фадигом и централним дефанзивцем из Видада Ашрафом Даријем.

У претходном међусобном дуелу између два клуба који је одигран на стадиону "Франсис Ле Бле" 13. марта 2022. године славили су гости (4:1).

Пулени Игора Тудора су решени да ове сезоне прекину доминацију ПСЖ-а, али да би то спровели у дело морају да уђу у серију победа од самог старта шампионата. Квота на двојку је примамљива и саветујемо вам да је искористите.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,83)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34