ХРВАТ ОДЛИЧНО СТАРТОВАО У ЛИГИ 1: "Пирати" чекају великана са "Веледрома"

14. 08. 2022. у 11:48

ЕКИПА Бреста састаје се са Олимпиком из Марсеља у мечу 2. кола највишег ранга француског фудбала.

ХРВАТ ОДЛИЧНО СТАРТОВАО У ЛИГИ 1: Пирати чекају великана са Веледрома

Фото Profimedia

Изабраници Игора Тудора су на старту такмичења у Лиги 1, надиграли Ремс на домаћем терену резултатом 4:1. Екипа хрватског стручњака је већ у првом полувремену најавила победу. Прво је Фаес постигао аутогол у 13. минуту, да би Таварес у судијској надокнади повисио на 2:0.

Узбуђења није било до 75. минута када је, након велике гужве у казненом простору Ремса погодио Суарес. Ремс је до почасног поготка стигао у 84. минуту утакмице који је постигао резервиста Балогун, али је коначан резултат својим другим поготком поставио Суарес.

<

Марсељ је након летњег прелазног рока довео везњака Матеа Гуендоузиа из Арсенала за 11, двојац из Роме Ченгиза Ундера и Џордана Веретоута који су плаћени 19, и нападача Милика из Наполија за 8 милиона евра.

Гости су прошле сезоне освојили 2. место на табели са 71 освојеним бодом и изборили директан пласман у Лигу шампиона на јесен. Фудбалери Марсеља ће вероватно наступити у формацији 3-4-2-1, са најистуренијим нападачем Миликом.

Фудбалери Бреста су изгубили у првом колу на гостовању Лансу (3:2). Голове за чету Микела Закаријана су постигли Белкебла у 66. и Кастиљо из пенала у 82. минуту меча. Популарни "пирати" су протеклу сезону у највишем рангу француског фудбала завршили на 11. позицији са 48 освојених бодова, након 38 одиграних сусрета уз гол-разлику 49:57. Домаћин се пред почетак шампионата појачао везним фудбалером Норича Пјер-Мелоуом, десним беком из Хераклеса Ноа Фадигом и централним дефанзивцем из Видада Ашрафом Даријем.

У претходном међусобном дуелу између два клуба који је одигран на стадиону "Франсис Ле Бле" 13. марта 2022. године славили су гости (4:1).

Пулени Игора Тудора су решени да ове сезоне прекину доминацију ПСЖ-а, али да би то спровели у дело морају да уђу у серију победа од самог старта шампионата. Квота на двојку је примамљива и саветујемо вам да је искористите.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,83)

ДВА НОВА УПОЗОРЕЊА НА НЕПОГОДЕ: Спремите се на време - олујни ветрови и грмљавина доносе велику количину падавина

РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод Србије (РХМЗ) издао је два најновија упозорења. Једно се односи на велику количину падавину данас, а друго за сутра за грмљавинске непогоде са градом и олујним ветром.

26. 09. 2022. у 12:52